Son Dakika Haberleri: Kalp Sağlığı İçin Doğru Beslenin

Kalp Sağlığı İçin Doğru Beslenin

7 yıl önce

Kalp sağlığı için beslenmenin rolü çok büyük. Peki beslenirken nelere dikkat etmeli? İşte tavsiyeler...

1
Kalp sağlığı için beslenmenin rolü çok büyük. Peki beslenirken nelere dikkat etmeli? İşte tavsiyeler...
2
Yemekler bitkisel yağlarla hazırlanmalıdır.
3
Yumurta haftada 2 kez haşlama olarak tüketilmelidir.
4
Haftada 2 kez kırmızı et, diğer günler tavuk ve balık yenmelidir. Balık iyi kolesterolü yükseltir, trigliseriti düşürür.
5
Meyve ve sebze bol bol tüketilmelidir.
6
Sarımsak bol miktarda potasyum, fosfor, selenyum, A ve C vitaminleri ile 75 farklı madde içermekle birlikte kan damarlarını genişletir ve kanın pıhtılaşmasını önler. Bu nedenle sarımsak sık sık tüketilmelidir.
7
Kuru baklagiller bol bol tüketilmelidir.
8
Yer fıstığı, ceviz, badem, fındık, fıstık, ayçekirdeği, kabak çekirdeği gibi kuruyemişlerin çok faydalı olduğu unutulmamalıdır. Örneğin cevizin içerisinde balıktaki gibi Omega 3 yağ asitleri vardır. Ancak kilo problemi olan bireyler kuruyemişleri aşırı tüketmemelidir.
9
Örneğin cevizin içerisinde balıktaki gibi Omega 3 yağ asitleri vardır. Ancak kilo problemi olan bireyler kuruyemişleri aşırı tüketmemelidir.
10
Beyaz ekmek yerine kepekli, çavdar, tam tahıllı veya tam buğday ekmekleri tercih edilmelidir.Haber Yayın Tarihi: 17.09.2013 03:54 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu