Son Dakika Haberleri: Kamel Gürüz'ün Eşi Gözaltı Sabahını Anlattı

Kamel Gürüz'ün Eşi Gözaltı Sabahını Anlattı

11 yıl önce

1
Gözaltına alınan YÖK eski Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz'ün eşi Güniz Gürüz, polislerin önceki gün gözaltı ve arama için eve geldiklerinde yaşadıklarını Hürriyet'e anlattı.

2
ODTÜ'de öğretim üyesi olan Prof. Dr. Güniz Gürüz, sabah erken saatlerde üniversiteye gitmek için evden çıkacağı sırada kapının çalındığını ve kadınlı erkekli bir grup polisle karşılaştığını söyledi.
3
Polislerin "Arama yapacağız" diyerek eve girdiğini, ne olduğunu anlamadıklarını belirten Gürüz, "Ne gerekçeyle geldiklerini, niçin arama yapacaklarını söylemediler. Hiç haberimiz yoktu. Bir anda oldu herşey. İçeri girip her yeri aramaya başladılar. Gayet kibar davrandılar ancak bütün dolaplarımızı, masaları, iç çamaşırlarının bulunduğu çekmeceleri bile tek tek aradılar" dedi.
4
Eşinin bilgisayarını alan polislerden yedekleme yapılmasını istediğini ancak polislerin, "yanımızda yedekleme yapacak cihaz yok" diyerek bu talebini geri çevirdiğini anlatan Gürüz, şöyle konuştu: "Bilgisayar, cep telefonu, fotoğraf makinesinin yanısıra flash disklerini, bütün cd'lerini aldılar.
5
Çeşme'de Amerika'dan gelen arkadaşlarımızla yazın çektirdiğimiz fotoğrafların bulu nduğu bir cd vardı, onları dahi götürdüler. Kitaplarını incelediler.
6
Bazı kitap ve dökümanlara da el koydular. Çok üzgünüm ne diyebilirim ki. Onun bunları hak edecek birşey yapmadığını biliyorum. Umarım kısa süre içinde evine tekrar döner. Onun için dua ediyorum."
7
8
9
10
11
12
Haber Yayın Tarihi : 09.01.2009 09:34 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İngiliz Cinsel İlişki İşçisi: Beni Sevgililerine Hediye Ediyorlar! Yüzyılın En Ünlü Diktatörü Olan Hitler'in, Hiç Bilinmeyen Fotoğrafları Ortaya Çıktı! Bir Zamanlar Çukurova Dizisinin Saniye'si, Gerçek Haliyle Görenleri Büyülüyor! 2 Yıldır Kayıptı! Kayıp Rus Gezginin Ağaca Kelepçeli İskeleti Bulundu Dadı Dizisinin Küçük Tolgası Bakın Şimdi Ne Yapıyor!