Kan Ağlayan Ağaç - Son Dakika

Kan Ağlayan Ağaç

09.01.2014 21:14

Kesildiği zaman kırmızı renkli bir sıvı akıtan ilginç ağaç, Hint Okyanusu kıyısında Somali sahillerinde bulunuyor.

1
Kesildiği zaman kırmızı renkli bir sıvı akıtan ilginç ağaç, Hint Okyanusu kıyısında Somali sahillerinde bulunuyor.
2
Ağaçtan süzülen kanlı sıvı ise binbir derdin devası olarak görülüyor. Öyle ki bir damlası 3 tam elmadan daha fazla antioksidan içermesi ile biliniyor.
3
Ejder-Dragon adı verilen bu ağaçların özsuları kırmızı-kan rengidir.
4
Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda, kırmızı rengi veren özsu içinde, insan ve hayvanların kanında bulunan hem'in (hemoglobulin içindeki demir) bulunduğu gösterilmiştir. Kan rengi sıvının akış sebebi ise budur.
5
Ejderha Kanı reçinesinin iyileştirici ve tedavi edici gücü Amazon yağmur ormanlarının yerli kabileler tarafından yüzlerce yıldır bilinmekte ve cilt için en etkili bitkisel madde olarak kabul edilmekte.
6
Bir çok klinik ve bilimsel araştırmalar Ejderha Kanı reçinesinin cilt problemlerinde etkili olduğunu göstermekte.
7
Amazon ormanındaki yerliler, bu reçineyi yüzyıllardır kanamaları durdurma da, yaraları dezenfekte etmede ve her tür cilt sorunlarını iyileştirmede kullanmakta.
8
Bu yöredeki kabilelerce, deri sıyrıkları, yara ve kesikler, yanıklar, ağız ülseri, böcek ısırıkları, egzama, sedef, akne, sivilce, dudak uçuklarına ve daha başka rahatsızlıklara karşı Ejderha Kanı, lokal ve oral olarak kullanılmakta.
9
Kırmızı renkli özsıvıları, yerel insanlar tarafından, ev kapılarına sürülerek, kötü ruhların girmesinin önlenmesi için kullanılmıştır.
10
Öz sıvıdan elde edilen rezin, yaralarda, kanama durdurulmasında, doğum sonu kanamalarda kullanılmıştır. Bugün vernik ve tahta boyası için kullanılmaktadır.
11
Ejderha Kanı reçinesi cilt için eşsiz bir madde olduğu içerdiği aktif maddeler, Dimethylcedrusine adlı bir Lignan, Taspi ve Protoancianidinas ( antioksidan) adlı Alkaloid sayesindedir.
12
Hidrokolorid ve Alkaloid Taspi maddesi, yara iyleştirici, anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.
13
Birçok klinik ve bilimsel çalışmalar bu Taspi maddesinin yaraların iyileşme hızını 4 kat arttırdığını ve cilt hücrelerinin yenilenmesini desteklediğini göstermekte.
14
Ejderha Kanı‘nın İçerdiği anti-enflamatuar, antiseptik, yara iyileştirici ve hücre yenileyici özellikleri sayesinde birçok cilt problemi için iyi geldiği görülmekte.
15
Son yıllarda yapılan araştırmalar bu reçinenin değerli bir kozmetik maddesi olduğunu kanıtlamıştır.
16
Ejderha Kanın çok yüksek “Antioksidan” özellikleri keşif edildikten sonra kozmetik sektörü bu reçineyi daha derin araştırıp cilt için çok daha fazla mucizevi etkisinin olduğunu görmüştür.
17
Birkaç yüzyıl önce MS.1403 doktorlar ve şamanlar tarafından reçete ile yazılan popüler bir ilaç olmuş ve artan ticari değeri nedeniyle altın sikkelerle satılmaya başlanmıştır. Bu benzersiz reçineye olan yoğun talep nedeniyle, maalesef hiçbir gelecek planlaması yapılmadan birçok ağacın katledilmesine neden olmuştur.

Son Dakika Kan Ağlayan Ağaç - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement