Kan Donduran Kareler - Son Dakika

Kan Donduran Kareler

07.10.2013 22:17

500 yıllık mezarlıkta muhafaza edilen 8 bini aşkın mumya görenleri şaşkına çeviriyor.

1
İtalya'nın Palermo kentinde bulunan Kapuçin Manastırı'nın altında bulunan 500 yıllık mezarlıkta muhafaza edilen 8 bini aşkın mumya, her yıl onbinlerce turisti manastıra çekiyor. Mumyaların en eskileri 16. yüzyıldan kalma.
2
Aralarında pekçok rahip, bürokrat ve soylunun bulunduğu mumyaların büyük bölümü boyun ve ayak bileklerinden duvarlara bağlanmış şekilde duruyor.
3
Mezarlığa getirilen cesetler Sicilyalıların yüzlerce yıldır kullandığı metodlarla mumyalanıyor. Önce mezarlığın içerisinde seramik borular üzerinde yaklaşık 8 ay kurumaya bırakılan cesetler, daha sonra sirkeyle yıkanıyor ve yeniden kuruması için açık havada bekletiliyor.
4
Ölen akrabalarını manastır mezarlığına bırakmak isteyenler, 1920'li yılların başına kadar mumyalarının sergilenmesi için rahiplere hatrı sayılır bağışlarda bulunmuş. Mezarlığa en son 1920 yılında ölen 2 yaşındaki bir kız çocuğunun mumyası konulmuş.
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Son Dakika Kan Donduran Kareler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Evinin çatısında karşılaştığı manzara uykularını kaçırdı! Tam 4 metre Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Yürüyerek girdiği dişçiden tekerlekli sandalyeyle çıktı! İşte şimdi tam Benjamin Button Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti