Kan Şekerinizi Düzenlemeden Zayıflayamazsınız! - Son Dakika

Kan Şekerinizi Düzenlemeden Zayıflayamazsınız!

11.04.2014 18:17

Kan şekerinizi düzenleyen gıdalar.

1
Soğuk Su Balıkları; Sağlıklı yağlar, soğuk su balıkları, yaban Alaska somon balığı, sardalye, uskumru-gibi balıklarda bulunur. Bu yağlar vücut için gerekli olan bütün enerjiyi üretir.

2
Lifli Gıdalar; University of Texas Southwestern Medical Center çalışmalarına göre 24 kişi üzerinde uygulanan günlük 50 gramlık lifli besin beslenmesi, kan şekeri düzeyinde büyük iyileşmelere neden olmuştur.

3
Baklagiller; Her türlü baklagil zengin bir besin değeri taşır. Düşük yağlı yüksek lif ve proteine sahip olan bu gıdalar kalp krizi hastalıkları riskini azaltmaya yardımcı olur.
4
Yeşil Çay; çalışmalar yüksek yağlı beslenen,hareketsiz yaşayan ve sebze meyve tüketmeyen insanların vücutlarında bulunan kan şekerinin sürekli olarak açlık hissettirdiğini kanıtlamıştır.

5
Fındık içerisinde bulunan tocotrienols adlı madde vücuda yararlı yağların dağılımına yardımcı olur. Aşırıya kaçmamak kaydıyla 1 avuç fındık tüketmek cildinize ve kan şekerinize iyi gelecektir.
6
Kırmızı etin en maksimum yarar sağlayabilmesi için sağlıklı ve doğal koşullarda yetiştirilmiş hayvanlardan elde edilmesi gerekmektedir.

7
Tufts Üniversitesi'nde araştırmacılar, siyah çikolatanın insülin duyarlılığı, engellediği ve tip 2 diyabet tedavisinde önemli bir gelişme geliştirdiğini keşfetti.
8
Kırmızı et; içerisinde bulunan bir çok vitamin insanın doğal metabolizmasını düzenlemeye yardımcı olur. Kan şekerini düzenleyen ayrıca anti-kanser olan bu vitaminler aşırı olmamak şartıyla tüketilmelidir.
9
Koyu renkli çikolataların(bitter), sütlü çikolatalara göre kan şekeri seviyesini düzende tuttuğu belirtilmiştir.
10
Sirke; Yemek öncesi tüketilen 1 kaşık sirke kan şekerini kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Yapılan bir çalışmaya göre her iki öğün yemeklerden önce bir kaşık sirke verilen diyabet hastaları verilmeyen hastalara göre daha düşük kan şekerine sahip oldukları incelenmiştir.

11
Yüksek lifli beslenme diyabet hastaları için de çok önemlidir. Meyve, sebze, fasulye ve kahverengi pirinç, bütün tahıllarda yüksek oranda lif bulunmaktadır.

12
Baklagiller kan şekerinizi dengede tutar.

Kan şekeri ani olarak açlık hissetmenizi engelleyen serbest glikozlar içerir.

13
Bu yüzden yeşil çay içerisinde bulunan Flavonoid adlı madde kan şekerini düzenleyerek. Sizi daha sağlıklı bir forma sokmaya yardımcı olur.
14
Eğer sadece fındık tüketmek istemiyorsanız yoğurt salata ve tahıl karışımlarına ekleyebilirsiniz.
15
Kan şekeri vücudu dolaşan kan aracılığı ile tüm hücrelerin kullanımına sunulan enerji verici bir maddedir; bu madde glikoz olduğu için, kan şekeri yerine kan glikozu tabiri de sıklıkla kullanılır. Normal değerleri 70-110 (mg/dl) arasındadır. Düşmesine hipoglisemi, yükselmesine hiperglisemi denir.

16
Yemeklerden sonra kan şekeriniz geçici süreliğine normalin üzerine çıkabilir ve kan şekeriniz yediğiniz yemeğin karbonhidrat içeriğine göre ciddi değişkenlik gösterir. Ancak insülin gerekli miktarda salgılanarak, bu yüksekliği düzeltir.

Son Dakika Kan Şekerinizi Düzenlemeden Zayıflayamazsınız! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı