Kanadalı genç kadın, kedisi uğruna koronavirüsün merkezinden ayrılmadı - Son Dakika

Kanadalı genç kadın, kedisi uğruna koronavirüsün merkezinden ayrılmadı

17.02.2020 16:26

Bugüne kadar 1775 kişinin ölümüne sebep olan koronavirüsle ilgili dünyanın dört bir yanından ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Tüm dünyayı alarma geçiren katil virüsün sıfır noktasında yaşayan 21 yaşındaki Kanadalı kadın, kedisi için ülkeyi terk etmeyince gündem oldu.

1
21 yaşındaki Kristina Shramko sayesinde gözler tekrar hastalığın sıfır noktası kabul edilen Wuhan'a çevrildi. Sekiz aydır Çin'in Wuhan kentinde yaşayan genç kadının açıklamaları yankı uyandıracak cinsten.
2
Business Insider sitesinin haberine göre Kristina Shramko, yaşında genç bir kadın. Koronavirüs salgınının başlamasından sekiz ay önce Wuhan'a yerleşmiş.
3
Vancouver'da moda pazarlamacılığı okuyan Shramko'nun birlikte yaşadığı erkek arkadaşının salgından önce bir iş gezisine gittiği ancak 23 Ocak'tan beri karantina altında olan kente dönemediği belirtiliyor.

4
En son bir hafta önce evininin karşısındaki süpermarketten alışveriş yapmak için dışarı çıktığını anlatan Shramko, psikolojisinin bozulduğunu söylüyor.
5
Shramko, günlerini YouTube kanalında yayımladığı videolar yaparak ve kedisiyle oynayarak geçiriyor. Ancak kimseyle temas edemediği için kötü etkileniyor.
6
Karantinanın Nisan ya da Mayıs'a kadar sürebileceği söylentileri dolaştığına dikkat çeken Shramko, zorunlu olmadıkça markete gitmek için de dışarı çıkmadığını ve az bir parayla yetindiğini belirtiyor.
7
21 yaşındaki Kristina Shramko, kedisini terk etmemek için ülkesine dönmedi.
8
Shramko, Kanada hükümetinin tahliye programına kayıt olduğunu fakat uçakta kedilere izin verilmediği için Vuhan'da kalmayı tercih ettiğini söyledi.
9
Shramko, "Kitya'yı burada arkadaşlarıma bırakabilirdim. Ama onu terk etmek istemedim" dedi.

10
Çin'de Wuhan'ın bağlı olduğu Hubei eyaletinde 50 milyon kadar kişi karantina altında yaşıyor.

YORUMLAR (3)
500

Son Dakika Kanadalı genç kadın, kedisi uğruna koronavirüsün merkezinden ayrılmadı - Son Dakika


Advertisement