Son Dakika Haberleri: Kanlı Ay Tutulması Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Kanlı Ay Tutulması Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

2 ay önce

20 Ocak Pazar gününü, 21 Ocak Pazartesi'ye bağlayan gecede gerçekleşen Kanlı Ay Tutulması sırasında, Dünyaya daha yakın olan ay, oldukça büyük göründü.

1
27 Gün Süren Tur
27 Gün Süren Tur
Dünya etrafındaki bir tam turunu yaklaşık 27 günde tamamlayan ay, döngüsünü 29.5 günde gerçekleştirir.
2
Dünya, Ay'ı Karanlığa Boğar
Dünya, Ayı Karanlığa Boğar
Dünyanın gölgesinin Ay'ı tamamen karanlığa bürüyerek, tam Ay Tutulması yaşandığı zaman gerçekleşen Kanlı Ay tutulmasında, Ay kırmızı görünür.
3
Dünya, Güneş ve Ay Arasında!
Dünya, Güneş ve Ay Arasında!
Kanlı Ay Tutulması sırasında, Güneş ve Ay'ın arasında kalan dünya, Güneş'ten Ay'a giden ışığı keser. Böylece ay, dünyanın gölgesi tarafından örtülür.
4
Havanın Kirlilik Oranı Etkili
Havanın Kirlilik Oranı Etkili
Dünyada güneşin yeni doğduğu ve battığı yerlerdeki gün ışığı, Ay'ın yüzeyine ulaşır. Ay'ın yüzeyine yayılan güneş ışığı, geniş yayılarak Ay'a kırmızı bir görüntü verir. Böylece kanlı ay tutulması gerçekleşir. Havanın kirlilik oranı ve bulutlar, Ay'ın renginde değişiklikler gösterebilir.
5
Tutulma Tekrar Yaşanacak
Tutulma Tekrar Yaşanacak
16 Temmuz 2019 tarihinde tekrar gerçekleşecek olan ay tutulması, Parçalı Ay Tutulması olarak gerçekleşecek ve bu tutulma da Türkiye'den izlenebilecek.
6
Güneş Tutulması Türkiye'den Görülmeyecek
Güneş Tutulması Türkiyeden Görülmeyecek
02 Temmuz 2019 tarihinde ise Tam Güneş Tutulması yaşanacak ancak bu tutulma Türkiye'den izlenemeyecek.
7

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sahanda Yumurtanın İçine 1 Küp Buz Atınca Bakın Ne Oluyor! ''Kendimi Makyajsız Beğenmiyorum!'' Dedi, Güzel Olmak İçin 70 Bin TL Harcadı! Rusya Meclisinden Dünyayı Ayağa Kaldıran Kareler Bella Hadid, Kırmızı Elbisesiyle Roma'yı Salladı! Birçok Kişinin Hayali! Kişi Başı 584 Dolara Mal Oluyor