Kanser Hastalarının Umudu Guanabana - Son Dakika

Kanser Hastalarının Umudu Guanabana

30.08.2015 11:08

1
Anavatanı Brezilya olan guanabana, Güney Amerika'nın bazı bölgeleri ve Asya'nın güneydoğusunda yer alan yağmur ormanları içinde yetişiyor. Bilimsel adı ‘Annona Muricata' olan guanabana, ayrıca ‘graviola', ‘soursop' ve ‘cherimoya' gibi isimlerle de zikrediliyor.

2
Tıp camiasının ilgisini çeken ve hakkında birkaç makale yazılan meyvenin, kanser hücrelerinin büyümesini geciktirdiği ve kemoterapi tedavisinde kullanılan ilaçlara nazaran çok daha yüksek performans sağladığı iddia ediliyor.

3
Kemoterapi tedavisinin etkilerini azalttığı söylenen meyvenin çekirdek ve yapraklarının ise bağışıklık sistemini güçlendirerek kilo ve saç kaybını önlediği de iddialar arasında.

4
Guanabananın kanser dışında, parazit, enfeksiyon ve uçuk tedavisinde kabul gören meyvenin uyku bozukluğu, ateş ve öksürüğe de iyi geldiği söyleniyor. Yerel halk tarafından kalp hastalıkları, astım, karaciğer sorunları ve artrit tedavisinde de kullanılan meyve tam bir şifa kaynağı.

5
Guanabana hakkında ortaya atılan bir başka iddia ise, bilim insanlarının bu meyveyi uzun süredir incelediği ve elde edilen test sonuçlarını ticari kaygılar sebebiyle gizli tuttuğu yönünde.

6
Guanabana özünden üretilen kapsüller, bitkisel tedavi ilaçları da bulunuyor.

7
Boyu 12-24 cm arasında ve ağırlığı da 400-800gr arasında değişen Guanabana, boylamasına tutulup ikiye kesildikten sonra içindeki etli beyaz kısım tüketilir. Çekirdekleri yenmemelidir.

8
Verita Guanabana C ve B vitamini yönünden zengindir. Ayrıca potasyum, kalsiyum, magnezyum ve demir açısından önemli bir kaynak.

9
C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, yaraların iyileşme sürecini hızlandırır,

10
Türkiye'de fazla bilinmeyen meyve, kanserle mücadelede ucuz ve etkili bir araç olma ihtimaline binaen dünyanın önde gelen kuruluşları tarafından araştırılmaya devam ediyor.

Son Dakika Kanser Hastalarının Umudu Guanabana - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor
Advertisement