Kanserden ve Kalp Krizinden Koruyor! Nar Suyunun Mucizevi Faydaları - Son Dakika

Kanserden ve Kalp Krizinden Koruyor! Nar Suyunun Mucizevi Faydaları

Nar kış mevsiminin altın meyvesi olarak bilinir. Narı ayıklamakla uğraşmak istemeyenler faydalarından nar suyu içerek de yararlanabilirler. Nar suyunun kadınlara olan faydası, nar suyunun cilde olan faydaları, nar suyu ne zaman içilmelidir gibi soruların cevaplarını sizler için araştırıp bir araya getirdik. İşte nar suyuna dair tüm bilinmeyenler...

1
Kansere karşı koruyucu etkisi var
Kansere karşı koruyucu etkisi var
Nar suyunda yer alan bileşenlerin kanser hücreleriyle savaşma etkisi ve prostat kanserinde metastaza neden olan bir kimyasalın etkisinin azalmasına yardımcı oluyor. Nar suyu kolon kanseri, lösemi gibi kanser türlerinin oluşmasını engelliyor. Fareler üzerinde yapılan bir çalışmada nar suyunun, meme kanserinin ilerlemesini durdurma etkisi ve prostatın da büyümesini yavaşlatma etkisi olduğu bilinmektedir.

2
Adet söktürücü
Adet söktürücü

Nar suyunun adet döneminde meydana gelen şikayetlerin azalmasını sağlaması , aynı zamanda da adet söktürücü etkisi olduğu bilinmektedir.

3
Zayıflamaya yardımcı olur
Zayıflamaya yardımcı olur
Nar suyu günde 2 bardak içildiğinde özellikle göbek bölgesinde ki yağların erimesine yardımcı olur.Günde 2 bardak nar suyu ile lı bir şekilde kilo verebilirsiniz.
4
Kalp krizi riskini azaltır
Kalp krizi riskini azaltır

Kalp hastalıkları tedavisine ve kan dolaşımına yardımcı olmaktadır. Kalp tıkanıklığını önler. Kalp krizi riskini azaltır.

5
Yeşil çaydan bile faydalı
Yeşil çaydan bile faydalı

Yapılan araştırmalar sonucunda nar suyunun yeşil çaydan 3 kat daha fazla antioksidan içerdiği ortaya çıkmıştır. Sağlık açısından tadını sevmeyerek yeşil çay tüketmek zorunda kalıyorsanız eğer onun yerine nar suyu tüketebilirsiniz.

6
Kan basıncını düşürür
Kan basıncını düşürür

Bu konuyla ilgili olarak insanlar üzerinde yapılan bir çalışma 2 hafta süreyle günde 150 ml nar suyu tüketiminin kan basıncını azalttığını ortaya koymuştur.

7
Sivilcelerin azalmasını sağlar
Sivilcelerin azalmasını sağlar

Nar suyunun düzenli olarak tüketilmesi ve cilde tonik olarak uygulanmasının sivilceleri azaltıcı etkisi olduğu bilinmektedir.

8
Cilt üzerindeki kırışıklıkları azaltır
Cilt üzerindeki kırışıklıkları azaltır

Nar suyu içerdiği yüksek miktarda antioksidan sayesinde cilt üzerinde anti aging etkisi yaratmaktadır. Nar suyu cildin kolajen dengesini koruyup, cildin kırışmasını önlemeye yardımcı olur.

9
Diş eti iltihabını azaltır
Diş eti iltihabını azaltır

Düzenli olarak nar suyu tüketmenin diş etinde meydana gelen iltihaplara aynı zamanda da ağızda meydana gelen enfeksiyonlarında kısa süre içerisinde iyileşmesini sağlamaktadır.

10
Yaraları iyileştirme özelliği
Yaraları iyileştirme özelliği

Nar suyunun cildimize sağladığı yararlar kadar nar çekirdeğinin de cildimize oldukça faydası bulunmaktadır. Özellikle cilt üzerinde meydana gelen yaraların ve tahrişlerin tedavisini nar çekirdeği ile iyileştirebilirsiniz.

Nar içerisinde bol miktarda B5 ve C vitaminleri ve yüksek miktarda antioksidan içermesi nedeniyle cilt açısından oldukça faydalıdır. Bu elementeler sayesinde cildinizde akne oluşumunu engeller, kırışmasını ve sarkmasını engellemeye yardımcı olur.

11
Nar suyu ne zaman içilmeli?
Nar suyu ne zaman içilmeli?
Nar suyu kahvaltıdan bir saat sonra içilmelidir. Hamilelerin, böbrek rahatsızlığı olanların, onkoloji hastalarının nar suyu tüketmeden önce muhakkak uzman bir doktora danışması gerekmektedir.

Haber Yayın Tarihi: 29.11.2017 08:18

Son Dakika Kanserden ve Kalp Krizinden Koruyor! Nar Suyunun Mucizevi Faydaları - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

200 kilo kaldırabiliyor! Canavar lakaplı kadın sporcuyu görenler gözlerine inanamıyor Kendisine tecavüz etmeye kalkan eski sevgilisinin cinsel organını ısırıp kopardı Sen Çal Kapımı'nın yosun gözlü güzeli pek cesur! Büstiyerli pozu olay oldu Stüdyoda zarfı yakıp yangın tüpüyle söndürdüler! İşte 2020 Emmy Ödülleri töreninden ilginç kareler Yetişkin film yıldızı, cinsel içerikli sitede yaptığı bir saatlik canlı yayından 100 bin dolar kazandı