Kansere kalkan oluyor, ağrıları bıçak gibi kesiyor! İşte Uzak Doğu'nun en popüler baharatı olan zencefilin faydaları - Son Dakika

Kansere kalkan oluyor, ağrıları bıçak gibi kesiyor! İşte Uzak Doğu'nun en popüler baharatı olan zencefilin faydaları

5 ay önce

İşte Uzak Doğu'nun en popüler baharatı olan zencefili kullanmak için 6 mucizevi neden

1
Ağrıları keser
Ağrıları keser
Romatizmal ağrılar üzerinde etkili olan zencefili, eklem ve kas ağrıları yaşadığınızda da gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

2
Mide bulantısını önler
Mide bulantısını önler
Mide bulantılarının bir numaralı ilacı olan zencefilin, kemoterapi sürecindeki bulantıları bile önlediği kanıtlanmıştır.
3
Kanserli hücrelerin korkulu rüyasıdır
Kanserli hücrelerin korkulu rüyasıdır
Minnesota Üniversitesi'nde yapılan araştırmalar sonucu; kolon kanseri üzerinde hücrelerin büyümesini geciktirdiği gözlemlenmiştir. İçinde bulunan gingerol maddesi, kanserli hücrelerin çoğalmasına engel olur. Etkisini görebilmek için günde 1-2 damla zencefil yağı yeterli.
4
Mantarı yok eder
Mantarı yok eder
Antifungal özelliği sayesinde mantarla savaşır. Mantar ilaçları kullanmak yerine ilk olarak zencefilden yardım alabilirsiniz.

5
Kalp krizi oranını azaltır
Kalp krizi oranını azaltır
Düzenli zencefil kullanımı ile inme ve kalp krizi oranını azaltıcı etkisi görülmektedir.
6
Solunum yollarını açar
Solunum yollarını açar
Zencefil yağının nefes darlığına da olumlu etkileri olduğu bilinmektedir.

Haber Yayın Tarihi: 01.09.2019 08:54 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İmdat çağrısına cevap veren bikini modeli polis memuru vurularak öldürüldü Futbolcu Javier Hernandez'in eşi Sarah Kohan hem güzelliği hem yeteneğiyle büyülüyor Hadise işi abarttı! Ayna önünde mayosuyla dans edip kalçasını gösterdi Buz hokeyinin kalça kraliçesi Andreja Rituper, Ferrari benzetmesiyle olay oldu! Donan göl üzerinde hatıra fotoğrafı çektirdiler! Ortaya birbirinden ilginç kareler çıktı

Son Dakika Haberleri