Kanseri sporla yendi! Kaç yaşında olduğunu duyan kulaklarına inanamıyor! - Son Dakika

Kanseri sporla yendi! Kaç yaşında olduğunu duyan kulaklarına inanamıyor!

21.10.2019 12:32

ABD'li hostes Helen Fritsch'in, 62 yaşında olduğunu duyan kulaklarına inanamıyor. 5 yıl önce yakalandığı lösemiyi sporla yenen Fritch, hayata bağlılığıyla herkese umut oluyor.

1
ABD'nin Kuzey Karolina eyâletinin en büyük kenti olan Charlotte'de yaşayan Helen Fritsch'in hayatı, sağlıklı bir yaşam tarzını seçtikten sonra değişti.
2
5 yıl önce doktorların, ölümcül bir hastalık olan Kronik Lenfositik Lösemi tanısı koyduğu Helen Fritsch, hastalıkla büyük mücadele etti.
3
Yaşam tarzını tamamen değiştiren ve 'Pozitif zihniyet' ile sorunların üstesinden geldiğini söyleyen Helen Fritsch, lösemiyi yenmeyi de başardı.
4
Helen, sağlıklı yaşama geçtiği günden bu yana adeta zamanı geriye aldı. Vücut geliştirme ile ilgilenmeye başladıktan sonra güçlendiğini söyleyen Helen, her geçen gün kendisini daha sağlıklı hissettiğini söylüyor.
5
Vücut geliştirme ile ilgilenmeye başladıktan sonra güçlendiğini söyleyen Helen, her geçen gün kendisini daha sağlıklı hissettiğini söylüyor.
6
Yaşını duyanlar inanamıyor!
Yaşını duyanlar inanamıyor!
Helen, kaç yaşında olduğunu soranlara cevap verdiğinde yabancıların kendisine asla inanmadığını söylüyor.
7
Genç kalmanın sırlarının aslında herkesin bildiği şeyler olduğunu ifade eden kendisinin uyguladığı maddeleri şöyle sıralıyor:
Genç kalmanın sırlarının aslında herkesin bildiği şeyler olduğunu ifade eden kendisinin uyguladığı maddeleri şöyle sıralıyor:
İyi bir diyet, egzersiz yapmak, güneşten uzak durmak, günlük bol su içmek, sigara yasak, alkol sınırlı, bol miktarda uyku ve en önemlisi olumlu bir zihniyet.
8
Kendi yaşındaki insanların spor salonuna gitmek için çok geç olduğunu düşündüğünü ifade eden Helen, "Bir şeyler yapmak için asla çok geç değildir" diyor.
9
Bu tür faaliyetler yapmayan insanların gündelik yaşantılarının her geçen gün köreldiğinin altını çiziyor Helen.
10
Spor salonlarının sadece yaşlı değil, genç insanlar için de korkutucu bir yer olabileceğini ifade eden Helen, asla vazgeçmemeleri gerektiğini söyledi. Yaşlı insanların çoğunun formda olmak istediğini ancak nereden başlayacaklarını bilmediğini söyleyen Helen, "Bunun için sadece başlayın" diyor.

11
Genç kalmanın yaş saplantılı olmadığına inandığını söyleyen Helen, diğer kadınları kendine güvenmeye teşvik ediyor.
12
Görüntüsü ve keyifli yaşantısı ile Instagram'da da hatrı sayılır bir takipçi sayısına ulaşan Helen, insanlara sosyal medyadan önerilerde bulunuyor.
13
62 yaşında!
62 yaşında!
"Aslında yaşlanmaktan korkmuyorum. Hayatımın en iyi yılları, şimdiye kadarki 50'li ve 60'lı yıllardı! Şu anda 62 yaşındayım" diyen Helen şöyle devam etti: Daha iyi hissediyorum ve sahip olduğumdan daha iyi görünüyorum.
14
Oranlara karşı koymaya devam etmek, 'tepe üzerindeki' ve 'yaşlılık' terimlerini yeniden adlandırmak ve yeniden tanımlamak istiyorum.

15
16
17
Yaş gerçekten benim için önemli değil ve beni nereye götürürse götürsün, ilerideki yolu dört gözle bekliyorum.
18

Son Dakika Kanseri sporla yendi! Kaç yaşında olduğunu duyan kulaklarına inanamıyor! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement