Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden - Son Dakika

Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden

25.02.2021 12:53

Karadeniz insanı özellikle inşaat alanındaki zekasıyla şaşırtırken Trabzon'un Maçka ilçesinde petrol varillerinden yapılan minare görüntüsüyle dikkat çekiyor.

1
İlçeye bağlı Hamsiköy mahallesi Bekçiler mevkiinde dinlenme tesisisin yanına inşa edilen mescidin, yaklaşık 12 metre yüksekliğindeki minaresi ekonomik olsun diye petrol varilinden yapıldı.
2
Bölgede yaklaşık 7 yıldır hizmet veren mescidde genellikle vakit namazları eda edilirken Bayram ve Cuma Namazları ise kılınmıyor.

3
Betondan yapılan minarenin yaklaşık 30 bin TL'yi bulduğunu ancak petrol varilinden yapılan minareyi çok ekonomik bir fiyata mal ettiklerini belirten çevre sakinlerinden Burhan Pervanlar, tesise gelenlerin minareyi dikkatle baktıklarını söyledi.
4
Yaklaşık 12 metrelik minareyi 5-6 bin TL'ye mal ettiklerini belirten Pervanlar, "Burası, lokantamız tesisinin mescidi. Mescitte sabah, öğle, akşam, yatsı namazı kılınıyor. Bayram Namazı ve Cuma Namazı kılınmıyor. Genelde vakit namazları kılınır. Minaresini kendimiz özel olarak, yağ fıçıları bidonlarını birleştirerek yaptık."
5
"Hoparlörünü de taktık, mahallemizde ezan sesi duyuluyor. Boyu 10-12 metre civarında. Toplam 12 bidon kullandık. Bunun örneğini bir yerde görmedik. Kendi çabalarımızla yaptık, boyattık. Mescidimiz yaklaşık 7 yıldır faaliyette."
6
"Mescidimiz 30 kişilik olup normal inşaatını da biz yaptık. Görenler bize minarenin nasıl yapıldığını soruyor biz de kendilerine bidonlardan yaptığımızı anlatıyoruz. Minare normalde çok daha pahalıya yapılırdı. Böyle minare yaklaşık 30 bin TL'ye mal olurdu. Biz bu minareye 5-6 bin TL'ye mal ettik" dedi.
7

YORUMLAR (22)
  • anonim: betona 30 in tl işine inanmadım zatende bunu 5-6 bine mal ettik demenize hiç inanamadım varil zaten hurda petrolün sattıgı yaglardan kalmıştır üst üste koyup kaynatmışsınız dışınada bi boya dik yukarı aha işçilik vs 1000 tl olsun bunlarda bizi kekliyor :) Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
  • Son olarak: İşsizlik en çok Karadeniz Bölgesinde fındık çay ne varsa denize dökülür on kişilik işkur ilanlarına binlerce kişi başvuru yapar ama hepsi milliyetçi Cevap Yaz 0 3 Yayından Kaldır
  • Gerçek sonuç bu: Demekki hain değiller...Fındık ve çay nerde,kim denize dökülüyor bir söylede bizde bilelim..Doğu ve gü eydoğuda iş yok diye dağa çıkıyorlar yalanını itiraf ettin...Demekki hainliğin işsizlik ve parasızlıkla alakası yokmuş,hain dna'sıylaymış değilmi ??? 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden - Son Dakika


Advertisement