Karakolda Yasak Aşk Cinneti - Son Dakika

Karakolda Yasak Aşk Cinneti

19.08.2010 09:59

1
İzmir'in Bornova İlçesi'ndeki Polis Merkez Amirliği'nde görevli polis memuru Ayhan Kırımlı, ilişki yaşadığı ileri sürülen market işletmecisi Kader Yenyıl'ı, çalıştığı karakolda aralarında çıkan tartışma sonucu meslektaşlarının gözleri önünde göğsünden vurup yaraladıktan sonra başına ateş ederek canına kıydı.
2
Olay, dün, saat 20.15 sıralarında Bornova Meydanı'ndaki Bornova Polis Merkez Amirliği'nde meydana geldi. Evli ve iki çocuk babası olan ve 6 yıldır karakolda evrakçı olarak görev yapan polis memuru 37 yaşındaki Ayhan Kırımlı, iddiaya göre 2.5 yıl önce bir konuda şikayette bulunmak üzere gelen market işletmecisi 40 yaşındaki Kader Yenyıl'la tanıştı. Yenyıl ile Kırımlı arasında başlayan arkadaşlık, bir süre sonra aşka dönüştü.
3
İkili arasında başlayan aşk, son günlerde Yenyıl'ın kendisine kötü davrandığı gerekçesiyle bozuldu. Yenyıl, dün, mesai bitimi karakol yakınlarına gelip Kırımlı'yla buluştu. Bir süre yolda yürüyen çift, Bornova Meydanı'nda tartışmaya başladı. İlişkiyi bitirmek istediği ileri sürülen Yenyıl, tartışmanın ardından, 'Bıktım Senden' diyerek şikayette bulunacağını söyleyip karakola döndü, Kırımlı'da peşinden gitti.
4
Tartışma karakolda da sürerken, cinnet getiren Kırımlı, ifade alınan yerde, meslektaşlarının gözleri önünde beylik tabancasını çekerek Yenyıl'a iki el ateş etti. Kurşunlardan biri Yenyıl'ın göğsüne isabet etti.
5
Yenyıl, kanlar içinde yere yığılırken, Kırımlı, şakağına dayadığı tabancayı ateşleyerek canına kıydı. Kırımlı, olay yerinde yaşamını yitirirken, ağır yaralı Yenyıl, ambulansla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Yenyıl'ın, şuurunun açık olduğu ancak hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.
6
Bir süre önce eşinden boşandığı öğrenilen Yenyıl'ın olay sırasında karakolda bulunduğu ileri sürülen kızının da yakınlarına teslim edildiği ileri sürüldü.
7
İzmir Emniyeti'ni şoka sokan olayın duyulmasıyla birlikte nöbetçi savcı, duruma el koydu. Karakola gelen nöbetçi savcı, Kırımlı'nın cenazesi üzerinde inceleme yaparken, meslektaşlarının da ifadelerine başvurdu. Kırımlı'nın cenazesi, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturmanın da sürdüğü bildirildi.
8
9

YORUMLAR
500

Son Dakika Karakolda Yasak Aşk Cinneti - Son Dakika


Advertisement