Son Dakika Haberleri: Karaköy İskelesi Çöktü

Karaköy İskelesi Çöktü

11 yıl önce

1
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, batan Karaköy Vapur İskelesi'nde sabaha kadar yapılan çalışma sonucu her hangi bir kazaya sebebiyet vermeden olayın kontrol altına alındığını ifade etti.
2
Yıldırım, yeni iskelenin en kısa zamanda yapılacağını söyledi.
3
Bir takım incelemelerde bulunmak ve açılışlara katılmak üzere memleketi Erzincan'a gelen Binalı Yıldırım, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO)'ne ait Karaköy Vapur İskelesi'nde meydana gelen batma olayı hakkında gazetecilerin sorularını cevapladı.
4
Bakan Yıldırım, 'Karaköy İskelesi kazıklarla denize çakılmış bir iskele değildir. Bu kadar şiddetli bir lodosa elbetteki dayanamadı ve battı.
5
Ekiplerin sabaha kadar yaptığı çalışmayla batık emneyite alındı. Her hangi bir can ve mal kaybı yoktur. Olayda her hangi bir kusurun olup olmadığı araştırılacak. Yeni iskele kolaylıkla yapılır.' açıklamasında bulundu.

6
İDO GENEL MÜDÜRÜ AHMET PAKSOY


İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş Genel Müdürü Ahmet Paksoy, kentte etkili olan lodos nedeniyle İstanbul'da dış hatlardaki feribot, arabalı vapur ve deniz otobüsü seferlerinin tamamının yapılamadığını bildirdi.

7
Paksoy, iskelenin batması nedeniyle Kabataş-Kadıköy hattına da ek seferler koyduklarını ifade ederek, bu hattaki seferlerin saat 21.30'a kadar süreceğini belirtti.


8
9
10
11
12
13
14
Karaköy'deki Kadıköy İskelesi dün aşırı lodos nedeniyle 16 dubasından biri delinip suyla dolunca suya gömüldü.

15
İSTANBUL'u esir alan lodos fırtınası nedeniyle 16 dubasından biri su alan Karaköy İskelesi'nin sol tarafı kısmen suya gömüldü. Fırtına nedeniyle deniz ulaşımı durma noktasına geldi. Adalar'da oturan onlarca kişi evlerine gidemedi. Yolculardan bir kısmı ise kiraladıkları küçük teknelerle seyahat etti
16
Karaköy İskelesi'nin güvenlik görevlileri, iskelenin sol tarafa doğru battığını dün saat 20.00 sıralarında fark etti. Yapılan hasar tespit çalışmasında, iskeleyi dengeleyen 50'şer tonluk dubalardan birinin dalgalar nedeniyle delindiği ve su aldığı belirlendi.
17
Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik tekneleri önlem alarak sandalları bile iskeleye yaklaştırmadı. İtfaiye ekipleri suyla dolan dubayı boşaltmak için çalışmalara başladı.
18
İDO yetkilileri, dubanın sert dalgalar nedeniyle delindiğini, itfaiyenin suyu boşaltmasının ardından tamir çalışmalarına başlanacağını söyledi. İskeledeki elektronik aygıtlar dışarıya taşındı.

19
81 metre uzunluğunda ve 26.5 metre genişliğindeki çelik konstrüksiyon iskele, 1984 yılında İstinye Tersanesi'nde yapıldı. Fore kazıklar üzerine oturtulan, 6 kalın zincirle rıhtıma bağlanan ve 16 adet 50'şer tonluk tanklarla dengesi sağlanan iskele aynı yıl hizmete alındı.

20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39Haber Yayın Tarihi: 22.11.2008 09:08 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!