Karakteriniz Ömrünüzü Etkiliyor! - Son Dakika

Karakteriniz Ömrünüzü Etkiliyor!

6 yıl önce

Acaba karakteriniz ömrünüzü etkiliyor mu ?

1
Uzun yaşam; sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz yapma, sigara-alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durma gibi bir çok parametreye bağlı. Peki ya karakteriniz?
2
Fakat yapılan bir araştırmaya göre de karakterimiz de bu hususta oldukça önemli. Bakalım hangi kişisel özelliklerimiz, uzun bir ömür için en gerekli olanlardan...
3
İşine bağlı, çalışkan olmak: Yaptığı işte özenli olan, dikkatli, çalışkan ve dürüst insanlar çok daha uzun yaşama sahip olabiliyor. Bunun en temel nedeni, böyle insanların bu yaşam tarzına paralel olarak sağlıklarını önemsiyor olmaları ve türlü risklerden uzak durmaları. İşine bağlı ve çalışkan insanlar, ayrıca aile ilişkilerinde de uzun vadede sağlam temeller kurabilme şansına daha fazla sahip. Bu da uzun bir ömür için ekstradan avantaj yaratıyor.
4
Gülmeye yatkın olanlar: Nasıl ki içtiğiniz her sigara ömrünüzden birkaç dakika çalıyorsa, yüzünüzde açan güller de eksilen dakikaları bir nebze olsun yerine geri koyuyor. Gülmek, hem bulaşıcı hem de sağlığınız ve uzun ömürlülük açısından oldukça etkili!

5
Sosyal yönü kuvvetli olmak: Geniş bir arkadaş çevresi, farklı kesimler tarafından seviliyor ve tanınıyor olmak da yaşam sürenizi artırıcı etkiye sahip. Sosyal açıdan aktif olmak, hem ruhumuza hem de bedenimize oldukça iyi geliyor.
6
İyimserlik: Karşılaştığınız zor durumlar karşısında umutsuzluğa kapılmadan çareler aramayı sürdürmeniz, kötü yerine iyiye odaklanıyor olmanız da hem işlerinizi hafifletiyor ve omzunuzdan yükü alıyor hem de hayata erken yaşta veda etmenizi engelliyor.

7
Mutluluk: Geçtiğimiz yıl 3.000 kişi üzerinde gerçekleştirilen bir başka araştırmada orta yaşın üzerindeki insanların mutlu olup olmaması, 5 yıl içinde hayata veda etme olasılığını % 35 oranında değiştiriyor!
8
Dışa dönük olmak: Tanıştığı her yaştan insanla çabuk kaynaşabilen ve içine kapanık olmayan kişilerin de çok daha uzun yaşadığı düşünülüyor...

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:25 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Asistan öğretmenden skandal! 2 öğrencisine uyuşturucu verip üçlü ilişkiye girdi Esra Erol'un yıllar önceki hali görenleri şoke etti! Efsane dizide figüranlık yapmış Tam paketi bir ev parası! İşte rende tasarımlı Apple Mac Pro ve özellikleri 'Doğal gaz faturası fazla geldi' diyenler dikkat! İşte süper tasarruf önerileri Hastanede kaptı, bir anda vücudunu yemeye başladı!