Karakteriniz Ömrünüzü Etkiliyor! - Son Dakika

Karakteriniz Ömrünüzü Etkiliyor!

11.04.2014 18:25

Acaba karakteriniz ömrünüzü etkiliyor mu ?

1
Uzun yaşam; sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz yapma, sigara-alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durma gibi bir çok parametreye bağlı. Peki ya karakteriniz?
2
Fakat yapılan bir araştırmaya göre de karakterimiz de bu hususta oldukça önemli. Bakalım hangi kişisel özelliklerimiz, uzun bir ömür için en gerekli olanlardan...
3
İşine bağlı, çalışkan olmak: Yaptığı işte özenli olan, dikkatli, çalışkan ve dürüst insanlar çok daha uzun yaşama sahip olabiliyor. Bunun en temel nedeni, böyle insanların bu yaşam tarzına paralel olarak sağlıklarını önemsiyor olmaları ve türlü risklerden uzak durmaları. İşine bağlı ve çalışkan insanlar, ayrıca aile ilişkilerinde de uzun vadede sağlam temeller kurabilme şansına daha fazla sahip. Bu da uzun bir ömür için ekstradan avantaj yaratıyor.
4
Gülmeye yatkın olanlar: Nasıl ki içtiğiniz her sigara ömrünüzden birkaç dakika çalıyorsa, yüzünüzde açan güller de eksilen dakikaları bir nebze olsun yerine geri koyuyor. Gülmek, hem bulaşıcı hem de sağlığınız ve uzun ömürlülük açısından oldukça etkili!

5
Sosyal yönü kuvvetli olmak: Geniş bir arkadaş çevresi, farklı kesimler tarafından seviliyor ve tanınıyor olmak da yaşam sürenizi artırıcı etkiye sahip. Sosyal açıdan aktif olmak, hem ruhumuza hem de bedenimize oldukça iyi geliyor.
6
İyimserlik: Karşılaştığınız zor durumlar karşısında umutsuzluğa kapılmadan çareler aramayı sürdürmeniz, kötü yerine iyiye odaklanıyor olmanız da hem işlerinizi hafifletiyor ve omzunuzdan yükü alıyor hem de hayata erken yaşta veda etmenizi engelliyor.

7
Mutluluk: Geçtiğimiz yıl 3.000 kişi üzerinde gerçekleştirilen bir başka araştırmada orta yaşın üzerindeki insanların mutlu olup olmaması, 5 yıl içinde hayata veda etme olasılığını % 35 oranında değiştiriyor!
8
Dışa dönük olmak: Tanıştığı her yaştan insanla çabuk kaynaşabilen ve içine kapanık olmayan kişilerin de çok daha uzun yaşadığı düşünülüyor...

Son Dakika Karakteriniz Ömrünüzü Etkiliyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Metin Yüncü'nün eski eşi, gizemli mesajı yıllar sonra ifşa etti: Kocan seni Songül Karlı ile aldatıyor Alemin Kralı Oben, sabahlığının düğmesini açıp pembe iç çamaşırıyla poz verdi Çobanın dağda bulduğu taş, bölgede tek bir şeyin varlığına işaret ediyor Muhteşem kamuflaj! Fotoğraftaki yılanı kimse göremiyor Boşanma öncesi sınırları yıktı geçti! Kim Kardashian bu kez tamamen soyundu