'Karanlığın Kraliçesi' lakaplı siyahi manken Nyakim Gatwech, ten rengiyle Guinness rekorlar kitabına girdi - Son Dakika

'Karanlığın Kraliçesi' lakaplı siyahi manken Nyakim Gatwech, ten rengiyle Guinness rekorlar kitabına girdi

Ten rengiyle görenleri büyüleyen "Karanlığın Kraliçesi" lakaplı siyahi manken Nyakim Gatwech, Guinness rekorlar kitabına göre Dünya'nın En Siyah İnsanı" olarak seçildi.

1
Dış görünüşlerinin farklılıklarıyla modellik konusunda bizleri şaşırtan insanlara Güney Sudanlı model Nyakim Gatwech da eklendi. Şaşırtıcı derecede ten rengi siyah olan ünlü model, kısa zamanda birçok insanın ilgisini çekmeyi başardı. Öyle ki güzel model büyüleyici ten rengiyle Guinness rekorlar kitabına girdi.
2
Nyakim Gatwech, Melanin adlı normalde deride, saçlarda, göz zarlarında, beynin bazı bölgelerinde, melanik denen bazı urlarda bulunan ve tirozin'in yükselmesiyle oluşan koyu renkli biyolojik pigment hastalığına yakalanmış. Derinçe pigmentlenmiş cildi ve şiddetli kararlılığı ile, geleneksel güzelliğin engellerini yıkan 24 yaşındaki model birçok insana da ilham kaynağı oluyor.
3
26 yaşındaki bir Afrikalı model, Sudan'da doğduğunu ve ailesi 13 yaşındayken Amerika Birleşik Devletleri'ne göç etmeden önce Etiyopya ve Kenya'daki kamplarda mülteci olduğunu söyledi.
4
Amerika'ya yerleştikten sonra genç model, ten rengiyle ilgili olumsuz yorumlar aldığını hatta bir taksi şöforunun kendisine 10 bin dolar karşılığında ağarmasının mümkün olabileceği tekfilinde bulunduğunu dile getirdi.

5
Kopkoyu ten rengiyle güzellik algılarını yıkav ve başkalarını da bu konuda cesaretlendiren siyahi model, ten rengiyle oldukça barışık ve ten rengini kendisine verilen bir hediye olarak görüyor.

6
24 yaşındaki moda ikonu, şu an Minneapolis, Minnesota'da yaşıyor.

7
8
9

Haber Yayın Tarihi: 25.04.2020 13:29

Son Dakika 'Karanlığın Kraliçesi' lakaplı siyahi manken Nyakim Gatwech, ten rengiyle Guinness rekorlar kitabına girdi - Son Dakika

YORUMLAR (12)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

TV yıldızı Megan Barton Hanson 'Sizin gözünüzde nasıl göründüğümü merak ediyorum' diyerek çıplak pozunu paylaştı Çocuk kanalında büyük rezalet: Yetişkinler çocukların önünde soyundu Doğanın aşka düşmüş hali! Kalpli pembe göle dönüşen 2 bin yıllık antik liman hayranlık uyandırıyor Ayasofya'nın 16 yıllık tatlı bekçisi Gli'den kötü haber! Ayrı bir odada bakılacak Aldatıldığını düşünen kadın, sevgilisine 'Umarım annen canlı yanmayı seviyordur' mesajını attıktan sonra evi ateşe verdi