'Karanlığın Kraliçesi'nin ibretlik hikayesi! Göç yolunda ağır bedeller ödemiş - Son Dakika

'Karanlığın Kraliçesi'nin ibretlik hikayesi! Göç yolunda ağır bedeller ödemiş

05.07.2021 10:44

Dünyanın en siyah tenli insanı seçilerek Guinness rekorlar kitabına giren Güney Sudanlı model Nyakim Gatwech, kendinden şüphe duyan herkese hayat hikayesiyle ilham veriyor. Ten renginden dolayı 'Karanlığın Kraliçesi' lakabıyla anılan genç model, başarıya zorlu yollardan geçerek ulaşmış.

1
Şaşırtıcı derecede ten rengi siyah olan ünlü model, kısa zamanda birçok insanın ilgisini çekmeyi başardı. Öyle ki güzel model büyüleyici ten rengiyle Guinness rekorlar kitabına girdi. Ancak Nyakim bulunduğu konuma kolay gelmemiş.
2
14 yaşındayken Afrika'daki bir mülteci kampından Amerika Birleşik Devletleri'ne taşınan Nyakim Gatwech farklı fiziksel görüntüsüyle girdiği her ortamda dikkatleri çekiyordu.
3
Bu durum çocukluğu boyunca yaşıtları tarafından dışlanmasına neden oldu. Gatwech'in en büyük hayali ise yaşadığı tüm zorluklara rağmen model olmaktı.
4
Nyakim, çocukluğunu Afrika'daki bir mülteci kampında geçirdi. Annesi, Sudan'da devam eden savaş nedeniyle henüz Nyakim doğmadan ülkeyi terk etti.
5
Ablası göçten hemen sonra vefat etti ve erkek kardeşi ise uğradığı bıçaklı saldırı nedeniyle hayatı boyunca yara izi taşıdı. Aile Amerika'ya taşındığında ise kısmen daha huzurlu bir yaşama adım attı.
6
Nyakim, özellikle okulda büyük bir baskı gördü. Her gece ağlayarak uyuyakaldı ve hatta cildini beyazlatmak istedi. Çünkü çevresinde bunu yapan birçok Sudanlı kadın vardı. Nyakim'in kız kardeşi cildini beyazlatmıştı ama Nyakim de istediğini söyleyince ablası izin vermedi.

7
Ablasının " Sen sadece cildini beyazlatmayacaksın, aklını da beyazlatacaksın. Yaptım ve pişmanım" sözü Nyakim'in tüm hayatını değiştirdi.
8
Nyakim, dünyadaki herkesin benzerlikleri olduğu gibi farklılıkları da kabul etmesi gerektiğini vurguladı. Herkesin kendisini sevmesi ve saygı duyması için sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla ilham oldu.
9
Nyakim Gatwech, Melanin adlı normalde deride, saçlarda, göz zarlarında, beynin bazı bölgelerinde, melanik denen bazı urlarda bulunan ve tirozin'in yükselmesiyle oluşan koyu renkli biyolojik pigment hastalığına yakalanmış.

10
Kopkoyu ten rengiyle güzellik algılarını yıkan ve başkalarını da bu konuda cesaretlendiren siyahi model, ten rengiyle oldukça barışık ve ten rengini kendisine verilen bir hediye olarak görüyor. 24 yaşındaki moda ikonu, şu an Minneapolis, Minnesota'da yaşıyor.

11
12
13
14
15
16

Son Dakika 'Karanlığın Kraliçesi'nin ibretlik hikayesi! Göç yolunda ağır bedeller ödemiş - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement