Arabadan inmek yasak! Karantinada bunalan İstanbullular, açık hava sinemasında buluştu - Son Dakika

Arabadan inmek yasak! Karantinada bunalan İstanbullular, açık hava sinemasında buluştu

29.05.2020 11:48

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun süredir evlerinde kalan vatandaşlara moral vermek amacıyla İstanbul Kozyatağı'nda arabalı açık hava sineması etkinliği düzenlendi. Büyük ilgi gören etkinliğine 100 araç katılırken vatandaşlar, Yeşilçam'ın efsanelerinden "Bizim Aile" filmini izledi.

1
Sabancı Holding ve CarrefourSA, koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun süredir evlerinde kalan vatandaşlara moral vermek, hasret kaldıkları sinema özlemini gidermek için İstanbul Kozyatağı'ndaki marketin otoparkında arabalı açık hava sinema etkinliği gerçekleştirdi.
2
Arabalarıyla otoparka gelen vatandaşlar, "Bizim Aile" filmini izledi. Film başlamadan önce izleyicilere ay çekirdeği ve gazlı içecek ikram edilirken vatandaşlardan film boyunca vatandaşların arabalarından inmemeleri istendi.
3
20 yaş altı ve 65 yaş üzeri dışındaki izleyiciler; her araçta 2 kişi olunması, araç içinde maske takılması gibi kurallar ile saat 19.30 itibarıyla arabalarıyla alana giriş yaparak yerlerini aldı. Film için süpermarketin otoparkında 100'e yakın araba bir araya geldi.
4
Filmi izlemeye nişanlısıyla gelen Doğan Damlı, "2 aydır sosyal hayatımız kalmadı, evden çalışıyoruz. Etkinliği çok beğendik, uzun süredir hasret kaldığımız sosyal hayata sinema ile döndük, mutluyuz. Böyle bir etkinliğe katılacağımı hayal etmezdim ama buna da şükür. Filmi daha önce izledik ama bugünlerde tekrar izlemek mutlu olmamıza vesile oluyor" ifadelerini kullandı.
5
Zeynep Şenkaya ise, "Koronavirüsle hayatımız bambaşka oldu, söyleseler bu bir film derdim. 2-3 aydır bir filmin içinde yaşıyor gibiyiz. Neyse ki böyle etkinliklerle sosyal hayata tekrar adapte olmaya çalışıyoruz yoksa hiç evden çıkmıyoruz. Sinemaya gitmeyi çok özledik ve bir daha gerçek bir salonda ne zaman izleriz hiçbir fikrim yok. Filmi çok seviyorum. Bizi çocukluğumuza götürdü. Etkinlik çok güzeldi, mutluyuz" dedi.
6
7
8
9

Son Dakika Arabadan inmek yasak! Karantinada bunalan İstanbullular, açık hava sinemasında buluştu - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement