Karantinada duygularınızı besleyecek 10 romantik komedi önerisi - Son Dakika

Karantinada duygularınızı besleyecek 10 romantik komedi önerisi

Koronavirüs salgınından dolayı evlerimize kapandığımız şu günlerde dizi ve sinema imdadımıza yetişiyor. İşte sizleri mutlu edecek konularıyla bağışıklığınıza yardımcı olacak ve duygularınızı harekete geçirecek 10 romantik komedi önerisi.

1
Son yıllarda eski usul romantik komedi filmlerinin sayısı giderek azalıyor ve bu durum, türün geçmiş yıllarda çekilmiş popüler örneklerinin değerini daha çok artırıyor. Seyirciye kendini iyi hissettiren romantik komedi, evlerimize kapandığımız şu günlerin de favori film türlerinden biri. İşte renkli oyuncuları ve konularıyla en iyi 10 romantik komedi.
2
SEVGİNİN BAĞLADIKLARI (Sleepless in Seattle) (1993)
SEVGİNİN BAĞLADIKLARI (Sleepless in Seattle) (1993)
Karısı Maggie öldükten sonra Sam Baldwin ve oğlu Jonah, Seattle'a taşındıktan sonra, Sam'in ilginç bir şekilde hayatının aşkını bulmasını konu alan romantik komedi türündeki 1993 yapımı film, gösterime girdiği yıl eleştirmenlerin ve seyircilerin kalbini fethetmesinin yanı sıra özgün senaryo ve şarkı dallarında Oscar'a aday olmayı başarmıştı.

3
ENİYİ ARKADAŞIM EVLENİYOR (My Best Friend's Wedding) (1997)
ENİYİ ARKADAŞIM EVLENİYOR (My Best Friends Wedding) (1997)
27 yaşındaki New Yorklu restoran eleştirmeni Julianne Potter (Julia Roberts),eski arkadaşı Michael O'Neal'den (Dermot Mulroney) bir telefon alır. Michael ona varlıklı bir ailenin kızı olan, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Kimmy Wallace (Cameron Diaz) ile evleneceğini haber verir. Julianne ve Michael yıllar önce, 28 yaşına kadar evlenecek kimse bulamazlarsa eğer, birbirleriyle evleneceklerine dair söz vermişlerdir. Michael'ın 28 yaşına 3 hafta kala çok genç biriyle evlenecek olması, Julianne'i hayal kırıklığına uğratır. Michael'ın yanlış bir karar aldığını düşünerek düğünü sabote etmeye karar verir. Kimmy'nin kendisine çok iyi davranması kararını değiştirmez. Michael ile Kimmy'nin arasını bozmanın zor olduğunu anlayınca bu kez gay arkadaşı George'u (Rupert Everett) yardıma çağırır… ABD'de 10 hafta boyunca en çok iş yapan filmler listesinde ilk 10'da kalmayı başarmıştı.
4
AŞKTA HER ŞEY MÜMKÜN (2003) (Something's Gotta Give)
AŞKTA HER ŞEY MÜMKÜN (2003) (Somethings Gotta Give)
Müzik endüstrisinin tecrübeli yapımcılarından Harry Sanborn (Jack Nicholson),genç kızlarla birlikte olmaktan vazgeçmeyen bir çapkındır. Sevgilisi Marin (Amanda Peet) ile birlikte yalnız kalma umuduyla, başarılı bir oyun yazarı olan Marin'in annesi Erica'nın (Diane Keaton) evine giderler. Ne var ki, Erica kardeşi Zoe (Frances McDormand) ile birlikte evdedir… Tuhaf bir akşam yemeğinin ardından Marin'le odasına çekilen Harry, fenalaşarak kalp krizi geçirir. Doktor Julian (Keanu Reeves) bir süre evde kalmasını isteyince Erica ile Harry mecburen yakınlaşırlar… Süreç içinde Harry, Erica'dan etkilenmeye başlar. Nancy Meyers'in yazıp yönettiği film, romantik komedi türüne farklı bir hava getiriyor. Başroldeki Diane Keaton'ın bu filmle en iyi kadın oyuncu dalında Oscar, Altın Küre ve SAG ödüllerine aday olduğunu ve Altın Küre'yi kazandığını belirtelim.
5
SENDEN NEFRET ETMEMİN 10 SEBEBİ (1999) (10 Things I Hate About You)
SENDEN NEFRET ETMEMİN 10 SEBEBİ (1999) (10 Things I Hate About You)
Keyifli bir gençlik filmi olan 1999 yapımı filmde, başlangıçta birbirlerinden nefret eden ancak nefretleri daha sonra aşka dönüşen iki gencin aşk hikayesi anlatılıyor. William Shakespeare'in 'Hırçın Kız' adlı komedisinden yapılan serbest bir uyarlama… Senaryo yazarları Karen McCullah ve Kirsten Smith, olayları ABD'de bir liseye taşıyorlar. Cameron (Joseph Gordon-Levitt),hoşlandığı Bianca ile çıkmak ister. Ama kızın babasının koyduğu kurala göre Bianca'nın (Larisa Oleynik) bir erkekle çıkabilmesi için önce ablası Kat'in (Julia Stiles) bir erkekle çıkması gerekmektedir. Cameron da bunun üzerine okulun çapkın çocuklarından Patrick'ten (Heath Ledger) Kat'i baştan çıkarmasını ister. Ama Kat kimseye kolay lokma olacak bir kız değildir.
6
50 İLK ÖPÜCÜK (50 First Dates)
50 İLK ÖPÜCÜK (50 First Dates)
Farklı konusuyla izlenmeye değer olan bu film 2004 yılına damga vurdu. 'Birlikte geçirdiğiniz her günün sonunda sizi unutan ve sabah gördüğünde sizi hiç hatırlamayan biriyle birlikte olmayı sürdürebilir misiniz?' sorusunu da unutmamak gerek. Aslında Henry'nin (Adam Sandler) bu sorulara yanıt aradığı söylenemez. Bu sorular sadece bizim zihnimizde şekilleniyor. Henry, nörolojik sorunları nedeniyle kendisini her gece unutan Lucy'ye (Drew Barrymore) öylesine âşık ki, soru soracak vakti yok… '50 İlk Öpücük', eleştirmenler çok sevmese de seyircilerin ilgisini çeken bir film olmayı başarmıştı. Romantik komedi türünün 2000'li yıllarda ilk akla gelen filmlerinden biri.
7
AŞKIN (500) GÜNÜ (500 Days of Summer)
AŞKIN (500) GÜNÜ (500 Days of Summer)
Genç yönetmen Marc Webb, bu ilk uzun filminde, Scott Neustadter ile Michael H. Weber'in mükemmel ve yenilikçi senaryosundan 2000'li yılların belki de en iyi romantik komedilerinden birini çıkarmayı başarıyor. Öykü, bir kadına deli gibi aşık olan adamın hafızasında geçiyor. 500 gün süren bir aşkın içinde ileri geri giderek dolaşıyor; ilişkinin iyi ve kötü günlerini görüyor, yaşanan ilk heyecanlara, irili ufaklı krizlere şahit oluyoruz. Bir değil en az birkaç kez seyredilerek tadına varılacak filmlerden. Başrollerde Zooey Deschanel ve Joseph Gordon-Levitt oynuyor.
8
BİR ERKEK 10 GÜNDE NASIL KAYBEDİLİR (How to Lose a Guy in 10 Days)
BİR ERKEK 10 GÜNDE NASIL KAYBEDİLİR (How to Lose a Guy in 10 Days)
Benjamin, bütün hayatını kadınlar üzerine kuran ve sadece onlarla yaşayan bir çapkındır. Ancak o kadar çapkındır ki, bütün ilişkileri yalnızca birkaç gün devam edebilmektedir. Bir gün patronuyla bir iddiaya girer ve yeni ilişkisinin on günden daha uzun sürebileceğini savunur. Barry, her ne kadar kendisi için çok zor olacaksa da, bu iddiayı bir şekilde kazanmaya kararlıdır. İddia ve macera başlar. Bu ikilinin birbirlerini baştan çıkarma oyunları, eğlenceli sahnelere vesile olur.
9
ÖZEL BİR KADIN (Pretty Woman)
ÖZEL BİR KADIN (Pretty Woman)
Son derece varlıklı bir işadamı olan Edward gösterişli olmasına rağmen sahte şeylerle örülü hayatından oldukça sıkılmıştır. Kendisini sokaklara attığı bir sırada Vivian isimli oldukça çekici bir sosyetik hayat kadınına rastlar ve o geceyi birlikte geçirirler. Bu sırada ilginç bir karar alırlar. Bir hafta boyunca birlikte olup sevgili gibi yaşayacaklar, bir haftanın ardından da yollarını ayıracaklardır. Bu süreç boyunca ikisinin hayatlarında da büyük duygu değişimleri olur. Başrolleri Julia Roberts ve Richard Gere tarafından canlandırılan film dönemin en önemli romantik komedilerinden biriydi.
10
BRIDGET JONES'UN GÜNLÜĞÜ (Bridget Jones's Diary)
BRIDGET JONESUN GÜNLÜĞÜ (Bridget Joness Diary)
Artık otuz iki yaşına gelmiş olan Bridget, halen hayatını rayına oturtamamış; aradığı kişiyi bulamamıştır. Bir şekilde kim olduğunu kendine hatırlatması ve tüm hareketlerini kontrolü altına alabilmesi için bir günlük yazmaya başlar. O noktadan itibaren kendisini aşık olduğu iki erkeğin arasında kararsız bir vaziyette bulur. Bunlardan birisi dürüstlüğüyle ve doğru seçimleriyle göz kamaştıran bir erkektir. Diğeri ise, güvenilmez ancak bu nedenle çekici olan bir adamdır. Bridget Jones, ne yapacağını şaşırmıştır.
11
AH MARY VAH MARY (There's Something About Mary)
AH MARY VAH MARY (Theres Something About Mary)
Ted (Ben Stiller),lise yıllarında âşık olduğu Mary'yi (Cameron Diaz) bulmak için bir özel detektif (Matt Dillon) tutar. Dedektif Mary'yi çok beğenince Ted'e yalan söyleyerek ondan kurtulmaya çalışır… Ama Ted bir şekilde Mary'nin hayatına girer ve 'Mary'ye âşık şaşkın erkekler kulübü'nde yalnız olmadığını anlar. Kaba güldürüyle romantizmi birleştiren ve birbirinden komik sahneler içeren film, Cameron Diaz'a New York Film Eleştirmenleri'nin en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandırdı. 1998 yılının en çok seyredilen 4 filminden biriydi. İyi seyirler...

Haber Yayın Tarihi: 26.04.2020 16:46

Son Dakika Karantinada duygularınızı besleyecek 10 romantik komedi önerisi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Eşcinsel çift, 'Kucak dansı yapacağız' diyerek kandırdığı otel görevlisini parçalayarak öldürdü Gelen geri dönmüyor! Salgından kaçanların ikinci adresi Kuşadası, nüfus bakımında 35 ili geçti Sporu bırakıp cinsel içerikli siteye üye olan sörfçüden çarpıcı itiraf: Tacize uğradım, kimseye anlatamadım Bazı kısımları sapasağlam! 800 bin yıllık Van Gölü'nden bir batık gemi daha gün yüzüne çıkartıldı Kalça yarışmasına katılan doktor aç kaldı! Hiçbir hastane iş başvurusunu kabul etmiyor