Kargalara Özenerek Ağacın Tepesine Yaptığı Evden 19 Kare - Son Dakika

Kargalara Özenerek Ağacın Tepesine Yaptığı Evden 19 Kare

16.11.2016 15:52

1
Japonya'nın Shizuoka bölgesinde bir mimar kargaların yuva kurmasını örnek alarak 300 yıllık bir ağacın tepesine konforlu bir ev kurdu.

2

Hiroshi Nakamura & NAP tasarım şirketinin yaptığı ağaç ev asırlık ağaca herhangi bir yük bindirmiyor.

3
Metrelerce yükeklikteki bir iskeletin üzerine kurulan evin mimarı Hiroshi Nakamura “Kuş Yuvası Atami” ismini verdiği ağaç evin inşası için gerekli ilhamı kargalardan aldığını ifade ediyor.

4
Giyecek askıları kullanarak yuva yapan kargalar gibi inşa ettiği ev 22 metre uzunluğundaki ağaçla temastan kaçınırken doğallığı ve yapaylığı bir arada barındırıyor.

5
Hem kullanışlı hem de konforlu bir alan sunan yapının inşasında 3 boyutlu modelleme, özellikle iskeletin inşasında çokça insan gücü ve hafif malzemeler kullanıldığı belirtiliyor.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Son Dakika Kargalara Özenerek Ağacın Tepesine Yaptığı Evden 19 Kare - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı Bu işin kaybedeni Kanye olacak! Kardashian, 500 milyon TL'lik yalıya gözünü dikti Hamilelik iddiaları yeniden alevlendi! Aslışah Alkoçlar olay pozunu paylaşır paylaşmaz sildi Şubat ayının en çok satan otomobil markaları! İlk 3'te sıralama değişti Libidosunun yüksekliğinden dert yanan genç kız anlattıklarıyla şaşırttı: Bir erkeğe bakınca bile tatmin oluyorum