Son Dakika Haberleri: Karımın Milyonlarını Yedim

Karımın Milyonlarını Yedim

9 yıl önce

1
Ünlüler dünyasının en tartışmalı boşanma davalarından biri başlamış gibi görünüyor..
2
Atomic Kitten adlı müzik grubunun üyelerinden Kerry Katona eski bir şoför olan eşi Marc Croft'tan boşanmak üzere... Ama Croft yaptığı açıklamalarla çoktan ortalığı karıştırdı bile..
3
Katona'nın ikinci eşi olan Croft "Karımın milyonlarca sterlinini harcayıp bitirdim. Geriye tek bir kuruş bile kalmadı" dedi.
4
29 yaşındaki Katona'nın boşanmak üzere olduğu kocası Croft "Ne bu yaptığımdan pişmanlık duyuyorum ne de evliliğimin bitmek üzere olmasından" diye konuştu.
Kendisinin bir aziz olmadığını da sözleine ekleyen Croft "Uyuşturucu kullandım, karımın servetini boşa harcadım. Buna ne isim verireniz verin. Şu anda tek düşündüğüm sadece çocuklarım. Onlarsız benim hayatımın hiçbir değeri yok."
5
ilk evliliğinden 3 çocuk sahibi olan Kerry Katona, Marc Croft ile evliliğinden de iki çocuk dünyaya getirdi.
6
Çift bu iki çocuğun velayeti için daha şimdiden tartıymaya başladı.
Katona'nın kocası yüzündün uğradığı maddi zararı nasıl karşılayacağı ise henüz bilinmiyor.
7
Kerry Katona'nın kocası ona fikrini bile sormadan şarkıcının servetini harcadı. Üstelik bunu inkar da etmedi ama pek çok ünlü eşlerinden ayrılırken neredeyse bir servet ödedi.
Bunlardan biri de Mehmet Ali Erbil... Eşi Tuğba Coşkun'dan boşanırken mal paylaşımı konusunda sorun yaşayan Erbil, sonuçta eşini ve oğlunu mağdur etmeyecek bir nafaka ödemeyi kabul etti.
8
Erbil, oğlu Ali Sadri için ayda 10 bin lira nafaka ödeyecek. Astoria'da bulunan 3 milyon dolarlık daire, kira geliri için oğlunun üzerene geçirilecek. Ünlü şovmen, bir yıl içinde annesiyle oturmaları için 1 milyon dolarlık ev alıp oğlunun üzerine geçirecek. Alınacak eve taşınma masrafı olarak eski eşine 80 bin lira ödeyecek. Bir yıl süreyle boşandığı eşinin otaracağı evin aylık 7 bin liralık kirasını ödeyecek.
9
İstanbul sosyetesinin en güzel kadınları arasında gösterilen Ceyla Gölcüklü, Rusya'da petrol kuyuları bulunan, Houston, Londra ve Moskova gibi birçok kentte petrol dağıtımı yapan uluslararası ETI Holding'in patronu, Azeri iş adamı Şeri Şahnavaz ile 1994 yılında evlendi.
10
11 yıl süren evliliklerinden bir de kızları oldu. Ancak ikili, 2005 yılında evlendikleri yerde yani İngiltere'de boşandı. Ceyla Gölcüklü bu boşanma sonrasında 140 trilyon (140 milyon TL) gibi rekor bir tazminat aldı.
11
Ünlü iş adamı Halis toprak'ın 33 yıl aynı yaştığa baş koyduğu eski eşi Ayşe Toprak, boşanmak istemediği için 5 trimyon tazminat istemişti.
12
İki kez Yargıtay'dan dönen ve beş yıl süren dava 2000 yılında sonuçlanmıştı.Mahkeme , Halis Toprak'ın eski eşine 500 bin TL maddi 40 bin TL'de manevi tazminat ödemesine hükmetmişti.
13
Vakko'nun patronu Cem Hakko ile 23 yıllık eşi, üç çocuğunun annesi Bettina Hakko, 2006 yılının ekim ayında tek celsede boşandı.
14
Bettina Hakko, boşanma karşılığı 5 milyon TL nakit, 10 milyon 220 bin TL'lik şirket hissesi ve 1 milyon 752 bin TL değerinde gayri mülk olmak üzere toplam 17 milyon TL tazminat alarak Türkiye'de boşanma sonucu alınan en büyük tazminatlardan birini almış oldu.

15
Güzel Sanatlar Reklam Ajansı'nın ortağı ve Galatasaray eski yöneticisi Mehmet Yiğit Şardan, 10 yıllık eşi Halide Çiğdem Doğu'dan 2007 yılında anlaşmalı olarak tek celsede boşanmıştı.
16
Bu evlilikten iki oğlu olan Şardan, eşine 5 milyon TL tazminat, çocuklarına her yıl için 20 bin dolar tatil parası verdi. Taksitlendirilen 5 milyon TL tazminat, 2012 yılına kadar ödenecek.
17
Türkiye eski güzellerinden Manolya Onur, 1989 yılında Haydarabad Nizamı Mükerrem Bereket Jah ile evlenmişti.Bu mutlu ilişki çok sürmeden 1994 yılında bitti. Evlilikten Nilüfer adında bir kızı olan Manolya Onur'un boşanması da, evliliği kadar ses getirmişti. Fakat Bereket Jah boşanma protokolüne uymayıp Onur'un tazminatını ödemeyince, yıllar süren bir hukuk mücadelesi başladı.
18
Manolya Onur milyon dolarlık nafaka davasını 2006 yılında kazandı. Mahkeme Bereek Jah'ın 11 yıl boyunca vermediğ nafakayı faiziyle birlikte ödemesi yönünde karar verdi.Böylece Manolya Onur yaklaşık 5 milyon dolar almaya hak kazandı. Onur'un hukuk mücadelesi bununla da bitmedi; Bereket Jah'ın kızı Nilüfer'e vermesi gereken milyonlarca dolarlık bir gayri mülk için de savaş veriyor.
19
Merhum iş adamı Ekrem Dürüst'ün kızı Elif Dürüst ile iş adamı Mehmet Germiyanlıgil, 10 yıl evli kaldıktan sonra 2006 yılında yollarını ayırdı.
20
Elif Dürüst, bu boşanmanın ardından 2 milyon dolar tazminat ve her ay 15 dolar nafaka aldı.
21
Eski şarkıcı Pınar Eliçe, altı yıl evli kaldığı Esenyurt eski belediye başkanı Gürbüz Çapan'ın kardeşi Çetin Çapan'dan 2007 yılında boşandı.
22
İhanete uğradığını ileri süren Eliçe, 3 milyon TL tazminat aldı.
23
Reklamcı Ünver Oral, yaklaşık sekiz yıl önce ilk eşi manken Figen Erman'dan yüklü bir tazminat karşlığında boşanmıştı.
24
Oral bu boşanmanın ardından gönlünü, bir başka mankene, Şebnem Tunç'a kaptırdı. Hatta Tarabya'daki evini de satarak Cannes'a yerleşti. Ünver Bey ikinci evliliğini de geçtiğimiz şubat ayında bitirdi. Tabii yine yüklü bir tazminat ödeyerek! Şebnem Hanım boşanma sonrasında bir ev, 2.5 milyon TL nakit, 8 bin TL nafaka ve bir de otomobil aldı.
25
Dünyanın 16'ncı, Rusya'nın ise en zengin adamı olan Roman Abramoviç, kendisinden 15 yaş küçük sevgilisi için 16 yıllık eşi ve beş çocuğunun annesi İrina Abramoviç'ten boşandı.

26
Abramoviç'in sözcüsü John Mann, Rusya'da boşanan çiftin çocukları ve mal paylaşımı konularında da anlaşmaya vardıklarını belirtti. Mann, başta Chelsea futbol kulübü olmak üzere Abramoviç'in mesleki kazançlarının etkilenmeyeceğini söyledi. Sözcü, boşanma tazminatı konusunda resmi açıklama yapmadı. Ancak İngiltere'de dava açmayı planlayarak Abramoviç'in servetinin yarısını almayı planlayan İrina'nın, anlaşma sonucu en az 2 milyar, en fazla 10 milyar dolar aldığı belirtiliyor.
27
Popstar Madonna ve eski eşi film direktörü Guy Ritchie, bir süre önce boşanmıştı.
28
İkilinin aralarında boşanma detayları hakkında anlaşmaya vardıkları açıklanmıştı. Boşanma süreci esnasında, özellikle İngiliz basınında çıkan haberlerde Guy Ritchie'nin tazminat almayacağı ileri sürülmüştü. Ancak, Madonna'nın sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, Amerikalı şarkıcının eski kocasına boşanma tazminatı olarak yaklaşık 75 milyon dolar ödeyeceği belirtildi.
29
Ünlü yönetmen Steven Spielberg , oğlunun annesi oyuncu Amy Irving'e boşanma için neredeyse bir servet ödedi.

30
Spielberg'in ödediği para 100 milyon dolar ödedi.
31
Boşanma Kevi Costner'a da pahalıya patladı.
Yakışıklı aktör Kevin Costner16 yıllık eşi Cindy'e 80 milyon dolar verdi.
32
Dünyada şimdiye kadar bilinen en yüksek boşanma tazminatlarından biri, de, trilyoner silah kaçakçısı Adnan Kaşıkçı'nın boşandığı eşi Süreyya'ya 1982'de verdigi
33
Sylvester Stallone , iki çocuğunun annesi Sacha'ya 32 milyon dolar ödedi.

34
Stallone ve eski eşi mutlu günlerinde.
35
Michael Douglas'ın boşanması da olay olmuştu.
36
Ünlü aktör Micheal Douglas, Catherine Zeta Jones'la evlenebilmek için eski eşi Diandra'ya 45 milyon dolar ödedi. Eğer şimdiki eşi Jones'u aldatırsa da tam 1 Milyon dolar tazminat ödeyecek.
37

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Berlusconi'nin Cinsel İçerikli Partilerini İfşa Eden Genç Modelin Ölümünde Cinayet Şüphesi Muhabirin Çektiği Bu Fotoğraf Sonu Oldu! Ruh Sağlığı Bozuldu İntihar Etti Dünyanın En Pahalı Şehirleri Açıklandı! İstanbul'un Sıralaması Şaşırtıyor İşte En Çok Borcu Olan Ülkeler 'New York'un Yarısıyla Yattım' Demişti, İç Çamaşırı Çekimlerinde Sınırları Zorladı!