Karıncalar Hakkında Bir Sır Daha Çözüldü - Son Dakika

Karıncalar Hakkında Bir Sır Daha Çözüldü

13.03.2014 12:12

1
Karıncalar hakkında araştırma yapan New Orleans Üniversitesi'nden bir ekip, ''konuşan karıncaları'' incelemeye aldı ve şaşırtıcı gerçeklerle karşılaştı.

2
New Orleans Üniversitesi'nde yapılan araştırmada, arka bacaklarını, karın kısımlarındaki dikene sürterek çeşitli sesler çıkaran karıncaların, bu yöntemle dertlerini anlatabildikleri belirlendi.

3
Doğa Bilimleri Genel Sekreteri Müge Kanay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, makro fotoğraflama yöntemleri sayesinde, 21. yüzyılda karıncalar gibi çok küçük canlıları yakından inceleyebilmenin mümkün olduğunu söyledi.

4
Karıncaların, tüm böcekler gibi haberleşirken feromon (Aynı türler arasındaki sosyal ilişkileri düzenleyen kimyasal madde) kullandıklarına işaret eden Kanay, feromonların, özel kimyasal formüller olduğunu ve iz bırakma, işaretleme, alarm verme gibi işlerde kullanıldığını anlattı.

5
Müge Kanay her türün, kendine ait bir feromonu ve her feromonun da kendine ait kimyasal formülü olduğunu ifade etti.

6
Doğa Bilimleri Genel Sekreteri Müge Kanay ayrıca, bilim dünyasını vaktiyle şaşırtan bu bilginin, çok sayıda bilim adamının ilgisini çekip onları araştırmaya yönelttiğini vurguladı.

7
İşte mucizevi karıncaların bazı fotoğrafları...

8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Son Dakika Karıncalar Hakkında Bir Sır Daha Çözüldü - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement