Son Dakika Haberleri: Kartalın İnanılmaz Av Sahneleri

Kartalın İnanılmaz Av Sahneleri

9 yıl önce

1
BBC Focus dergisinde yer alan habere göre, yüzlerce metre yükseklikte uçarken yerdeki küçücük bir tavşanı bile seçebilen alan bu çevik ve yırtıcı kuş en fazla saatte 240 kilometre hızla dalışa geçebiliyor. Buna rağmen Altın Kartal'lar avlanırken bu dalışı sık sık yapmıyor. Genellikle avını kapmak için dağ kenarlarından daha alçak uçuyorlar.
2
Altın Kartallar'ın kanat genişliği 2 metreden daha uzun olabiliyor ve normalde yabani tavşan, tavşan ya da orman tavuğu gibi orta büyüklükte avlarla besleniyorlar. Fakat bu kuşların tilkileri, evcil kedileri ve hatta yavru geyikleri de pençeleriyle yakalayabildikleri biliniyor.
3
Altın Kartallar, neslinin korunması için her yıl çiftleştiriliyor ve sarp kayalıklarda ya da ağaçların üzerinde oluşturdukları aynı kartal yuvasına geri bırakılıyor. Her yıl kartal sayısı artıyor, böylece kartalların yuvası da büyüyor. Britanya'da bulunan en büyük kartal yuvası 4,6 metre derinliğindeydi. Bunun bu hale gelmesinin 40 yıl aldığı düşünülüyor.
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
BBC Focus dergisinde yer alan habere göre, yüzlerce metre yükseklikte uçarken yerdeki küçücük bir tavşanı bile seçebilen alan bu çevik ve yırtıcı kuş en fazla saatte 240 kilometre hızla dalışa geçebiliyor. Buna rağmen Altın Kartal'lar avlanırken bu dalışı sık sık yapmıyor. Genellikle avını kapmak için dağ kenarlarından daha alçak uçuyorlar.Haber Yayın Tarihi: 04.04.2011 02:21 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Uzmanlardan zehirli tatula uyarısı! Şifalı diyenlere kanmayın, karaciğer yetmezliğine sebep oluyor Usta oyuncu Yıldız Kenter'in gerçek adını duyan şaşıp kalıyor! İşte Yıldız Kenter'in başarılarla bezeli yaşamı Hem sporcu hem taraftar! Güzel model cesur pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arazinin ortasındaki devasa patatesin içinde ne olduğunu gören şaşıp kalıyor! Prens Andrew, kendisine yöneltilen 'cinsel ilişki kölesi' iddialarına yanıt verdi: Tıbben terleyemiyorum!