Karzai Gözyaşlarını Tutamadı - Son Dakika

Karzai Gözyaşlarını Tutamadı

29.09.2010 10:18

1
Karzai eğitime teşvik için öğrenci ve öğrentmenlere seslendiği konuşmasında gözyaşlarını tutamadı. Afganistan Cumhurbaşkanı, savaş nedeniyle oğlunun ülkesini terketmesi fikrinden korktuğunu söylerken ağlamaya başladı.
2
Hamid Karzai, bir lisede yaptığı ve televizyondan naklen yayınlanan konuşması sırasında, ülke sorunlarından söz ederken gözyaşlarını tutamadı.

Başkent Kabil'de, öğretmen ve öğrencilere hitap eden Hamid Karzai, devam eden savaş yüzünden küçük yaştaki oğlunun günün birinde ülkeyi terketmesinden korktuğunu anlattı.

3
"Yemin ediyorum acı içindeyim. Mirwais'in Afganistan'dan kaçıp, ülkeyi terkederek bir yabancı olmasından korkuyorum. Allah aşkına savaşı durdurun. Oğlumun bir yabancı olmasını istemiyorum..."

Gözyaşlarına boğulan Afganistan Cumhurbaşkanı, çaresizlik içinde mikrofondan "savaşı durdurun" çağrısı yaptı.

4
"Allah aşkına savaşı durdurun. Oğlumun bir yabancı olmasını istemiyorum..."

5
Karzai savaş nedeniyle okula gitmeye korkan Afgan çocuklarından ve öğretmenlerinden büyük üzüntüyle söz etti. Ülke halkının eğitim görüp kendi kendisine yeterli hale gelebilmesini istediği söyledi.

6
Afganistan'da her dört kişiden biri okuma yazma bilmiyor.

Son Dakika Karzai Gözyaşlarını Tutamadı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Neslihan Atagül'den "Yayılacaksa aşk yayılsın" pozu Gösteriş meraklısı Şeyma iş başında! Milyarder sevgilisi uçak kapattı, o da paylaştı Sevgilisiyle en özel anlarını paylaşan Kourtney Kardashian'a tepki yağdı: Yatak odanız yok mu? Gönül Dağı'nın güzeller güzeli Dilek'i pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arka Sokaklar'ın yıldızı aşk sarhoşu! Bu halde yakalanınca utançtan yerin dibine girdiler