Kazada Ölen 3 Üniversiteli Toprağa Verildi - Son Dakika

Kazada Ölen 3 Üniversiteli Toprağa Verildi

16.08.2010 11:43

1
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde geçirdikleri trafik kazasında ölen 3 üniversite öğrencisi gözyaşları arasında toprağa verildi. Ereğli Müftüsü Mustafa Erkan, cenazede, genç yaşta ölümün herkesi üzdüğünü belirterek, "Gençlerimizin araba kullanırken, yüzerken, her hareketlerinde dikkatli olmaları gerekmektedir" dedi.
2
Çocukluklarından bu yana arkadaş olan ve TED Koleji'ni bitirdikten sonra çeşitli üniversitelerde öğrenim görmeye başlayan Murathan Özdemir, Ersin Öztürk, Yunus Ertan, Kubilay Yüksel ve Oytun Yazıcıoğlu, tatilde bir araya geldikleri Ereğli'de dün gece gezmeye çıktı. Murathan Özdemir'in kullandığı otomobil, Devrek Caddesi'nde aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkarak aydınlatma direğine çarptıktan sonra yol kenarındaki binanın duvarına çarptı.
3
Alev alan otomobilde bulunan Yunus Ertan yanarak can verirken, Oytun Yazıcıoğlu olay yerinde, Kubilay Yüksel ise hastanede hayatını kaybetti. Ersin Öztürk'ün yaralandığı kazadan yara almadan kurtulan sürücü Murathan Özdemir, gözaltına alındı.
4
Koç Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği'nde okuyan Yunus Ertan ve Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği'nde okuyan Kubilay Yüksel, Ereğli'de, Bahçeşehir Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi Oytun Yazıcıoğlu ise Devrek'in Yazıcıoğlu Köyü'nde dün akşam gözyaşları arasında toprağa verildi.
5
Yunus Ertan ve Kubilay Yüksel'in Bozhane Camii'ndeki cenaze namazına yakınları ve arkadaşları katıldı. Arkadaşlarının gözyaşlarına boğulduğu cenazede konuşan Ereğli Müftüsü Mustafa Erkan, genç ölümlerin herkesi üzdüğünü belirterek, gençlerden daha dikkatli olmalarını istedi. Müftü Erkan, şunları söyledi:
6
"Gençlerimiz lütfen bilinçli hareket etmeye, fevri hareketlerden kaçınmaya gayret etsinler. Geride kalanlar üzülmesin, ağlamasın. Bu yaşanan olay dayanılması güç bir olaydır. Yaşlıların ölümü bizlere normal geliyor. Ancak gençlerin ölümü herkesi üzüntüye boğuyor.
7
O nedenle gençlerimizin araba kullanırken, yüzerken ve her hareketlerinde dikkatli olmaları gerekmektedir. Yapacağınız üzücü olaylarla geride kalanları üzmemeye gayret ediniz" dedi. Cenaze namazının ardından öğrencilerin cenazeleri gözyaşları arasında toprağa verildi.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

YORUMLAR
500

Son Dakika Kazada Ölen 3 Üniversiteli Toprağa Verildi - Son Dakika


Advertisement