Kazancı Dudak Uçuklatıyor! - Son Dakika

Kazancı Dudak Uçuklatıyor!

07.12.2012 10:34

1
Dünya'da fenomen haline gelen, Youtube'da 1 milyar izleyiciye yaklaşan 'Gangnam Style' şarkısı PSY'a yaklaşık 7.9 milyon dolar kazandırdı.
2
The Associated Press'in raporlarına göre sadece reklamlardan kazancı 4.6 milyon dolar.

3
Google'da videonun izlenmesinden gelir elde ediyor. Google, şimdiye kadar 880 milyon kere izlenen 'Gangnam Style' videosundan tıklanma başına 0.001 cent kazanıyor.

4
Youtube'daki videonun aldığı reklamların getirisi 870 bin dolar.

5
Youtube videosunun izlenmesinin getirdiği kazanç ise 1 milyon dolar.

6
PSY, Güney Kore'de internet üzerinden, 'Gangnam Style' her dinlendiğinde 0.02 cent kazanıyor. Bu da şimdiye kadar ona 61 bin dolar kazandırdı.

7
Ayrıca şarkının iTunes'dan indirilmesinin getirisi ise toplamda 2.7 milyon dolar. Apple bu gelirin yüzde 30'unu komisyon olarak alıyor. Getirinin PSY'a kalan kısmı ise 2.4 milyon dolar.

8
CD satışlarından ise 50 bin dolar kazandı.

9
PSY'ın bir başka gelir kaynağı ise ailesinin yüzde 30'luk hissesine sahip olduğu bilgisayar parçaları ve ekipmanı satan bir firma.

10
11
12
13
14
15

Son Dakika Kazancı Dudak Uçuklatıyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kışın beyaz, yazın kahverengiye bürünüyorlar! Nesli tükenmekte olan gelincik objektiflere takıldı Dondurucu soğukta bikiniyle bisiklet süren genç kız, hayır kurumu için bir saatte 83 bin TL topladı Sınavdan çıkıp doğumhaneye giden avukat adayı, buzların üzerinde oturarak görevini tamamladı Koronayı yeniyorlar ama kalplerine yenik düşüyorlar! İlaçlarla ilgili komplo teorileri kafa karıştırıyor Şampiyonlar Ligi maçında sahaya yarı çıplak atlayan modelin son paylaşımı görenlerin ağzını açık bıraktı