“Kazara” Keşfedilen 10 Ürün - Son Dakika

“Kazara” Keşfedilen 10 Ürün

24.02.2012 08:44

1
Hayatımıza tesadüfen giren buluşlar. Her biri günlük yaşamın sıradanları arasında. Ancak bulunuş öyküleri çok sıradışı. Bu ürünleri tek tek inceleyelim.
2
Patates cipsleri: New York'ta keşfedildi:

Aşçı George Crum, bir müşterisi patates kızartmalarının çok kalın olmasından şikayetçi olunca, çok ince doğradığı patatesleri kızartmaya başladı ve böylece patates cipsi doğmuş oldu.

3
4
Viagra: Galler'de keşfedildi: Galler'de, Merthyr Tydfil kasabasında ereksiyon problemi olan erkekler üzerindeki klinik çalışmaların sonucunda keşfedildi.
5
6
Oyun hamuru: New York'ta keşfedildi:

1940′larda bir James Wright adlı bilim adamının savaşta kullanmak üzere “sentetik lastik” üretme çalışmaları, oyun hamurunun keşfiyle sonuçlandı.

7
8
LSD: İsviçre'de keşfedildi:

İsveçli bilimadamı Albert Hoffman, doğum üzerine yaptığı çalışmalarda bambaşka bir sonuçla karşılaştı: En yaygın uyuşturucu madde olan LSD

9
10
Mikrodalga Fırınlar: Massachusetts'te keşfedildi:

1946′da Percy spencer adlı mühendisin cebindeki şekerler, bir magnetron tarafından eritilince günümüz mutfaklarının vazgeçilmezlerinden mikrodalga fırın keşfedilmiş oldu.

11
12
Penisilin: İskoçya'da keşfedildi: Alexander Fleming adlı bilim adamı gribe çare ararken, içinde bakteri bulunan bir kapta mantar üremesiyle Penisilin'i keşfetmiş oldu.

13
14
X Ray cihazı: Almanya'da keşfedildi:

19. yy'da Alman bilim adamı Wilhelm Röntgen radyasyon ile deney yaparken kemiklerin göründüğünü keşfetti.

15
16
Yapay tatlandırıcılar: Nebraska'da keşfedildi:

Bütün yapay tatlandırıcılar, deney yaptıktan sonra ellerini yıkamayı unutan bilimadamları tarafından keşfedildi.

17
18
Sertleştirilmiş plastik: New York'ta keşfedildi:

Charles Goodyear, 1839′da, lastik-sülfür karışımını yanlışlıkla ısıtılmış ocağın üzerine düşürünce, sertleştirilmiş plastik de ortaya çıktı.

19

Son Dakika “Kazara” Keşfedilen 10 Ürün - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı