Kazı yapan işçiler tarafından bulunan tabutun içinden çıkanlar hayrete düşürdü - Son Dakika

Kazı yapan işçiler tarafından bulunan tabutun içinden çıkanlar hayrete düşürdü

Kazı yapan işçiler tarafından bulunan tabutun içinden çıkanlar görenleri şaşkınlığa uğrattı. 2 bin yıllık olduğu düşünülen tabuttan binlerce sikke çıktı.

1
Her şeyden habersiz kazı çalışması yapan işçiler kayığa benzer bir tabutla karşılaştı.
2
Buldukları şeyin ne olduğunu ilk gördüklerinde anlayamayan işçiler, tabuttan çıkanları gördükleri an hayatlarının şokunu yaşadılar.
3
Uzmanlar tarafından dikkatle taşınan tabutun içinden binlerce sikke çıktı.
4
Tabutun içinin para dolu olduğunu gören uzmanlar, daha fazla bilgiye ulaşmak adına araştırma yapabilmek için çalışmalara başladı.
5
Yaklaşık ağırlığı 250 kg olan hazine, paketlenmiş halde kayık şeklinde bir tabutun içinde bulunuyor ve gümüş altın sikkelerden oluşuyor.
6
Uzmanlara göre define 2 bin yıldan daha fazladır gömülü.
7
Defineyi bulan hazine avcıları bu gömüyü bulmak için 30 yıldır iz sürüyorlar, define avcıları sikke efsanesi olarak dilden dile dolaşan bu efsanenin gerçek olabileceğini düşünerek yola çıktıkları ve bu şekilde karar verdiklerini söylüyorlar.
8

YORUMLAR (22)
  • AH MEHMET: EĞER DEVLET BULUNANLARA DEĞER BİÇERSE DEĞERİNİN %40 INI VERİYOR DEĞER BİÇEMEZ ÇOK DEĞERLİ YADA DEĞERSİZ DERSE HEPSİ DEVLETİN OLUYOR SANADA Bİ KAYA TUZU VERİYORLAR SÜR AVCUNA YALA DİYORLAR 0 0 Yayından Kaldır
  • KOMİK: BULSAYDIM NE YAPACAĞIMI ÇOK İYİ BİLİYORUM. SEN SATAMAZDIN DİYE HERKESİ ÖYLE BİLME. BU İŞİN ERBABNI ÇOK... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Ne Bodrum ne Marmaris! Elazığ'ın gizli denizi "Hazar Gölü" tatilcilerin ilgi odağı oldu Eski sporcuların itirafları kan dondurdu: Tacize uğradık, dövüldük, aç bırakıldık İstanbul'un 'Küçük Kıyameti'! İnsanlar dev yarıklardan düşerek kayboldu, 6 metrelik dalgalar şehri yuttu Su alerjisi genç kızın hayatını kararttı! Her banyoya girdiğinde acılar içinde kıvranıyor Cinsel içerikli film yıldızı Mia Khalifa'nın çaresiz seslenişi: Yalvarıyorum bu sektörden uzak durun