Kazım Koyuncu'yu PKK'lı Yaptılar! - Son Dakika

Kazım Koyuncu'yu PKK'lı Yaptılar!

10 yıl önce

1
ÖĞRETMENLİĞİN yanı sıra besteci ve söz yazarı da olan şarkıcı Cevdet Bağca, Siirt'te geçen yıl düzenlenen ‘Fıstık Festivali'nde konserinde yaptığı konuşmada “Kazım Koyuncu'yu, Ahmet Kaya'yı, Ozan Serhat'ı, Delila'yı unutmayın. Uğur Kaymaz'ı unutmayın ama Aram Tigran'ı da unutmayın” sözleri nedeniyle ‘terör örgütünün propagandasını yapmak' suçundan 10 ay hapis cezası verildi.


2
Siirt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevlilerin hazırladığı bilirkişi çözüm tespit tutanağında Aram Tigran, Kazım Koyuncu, Ahmet Kaya ve Uğur Kaymaz ‘PKK/KONGRA-GEL örgütü sempatizanları' ve ‘Terör örgütünün propagandasını yapan kişiler' olarak nitelendirildi.

3
Bağca, 29 Eylül 2009'da Siirt'te düzenlenen bir konserde sahne alırken, kısa bir konuşma yapmış, dile getirdiği görüşler polislerin düzenlediği tutanağa "örgüt sempatizanlığı ve üyeliği hakkında propaganda yapmak" olarak geçmişti.


Tutanakla birlikte polis çektiği kamera görüntüleri ve fotoğrafların delil olarak gösterilmesine tepki gösteren Bağca, "Açılım budur işte! Karikatürize edilmiş dava ve karar" dedi.

4
Tutanakta Bağca'nın "PKK/KONGRA-GEL örgütü sempatizanları olan ve terör örgütünün propagandasını yapan bu şahıslar için 'Kazım Koyuncu'yu unutmayın, Ahmet Kaya'yı unutmayın' dediği ve kırsal alanda operasyonda öldürülen kişiler için Ozan Serhat'ı unutmayın, Delila'yı unutmayın' gibi sözlerle örgüt mensuplarını överek andığı, şarkı aralarında söylediği sözlerle örgütün propagandasını yaptığı tespit edilmiş" ifadeleri dikkat çekiyor.

5
Tutanakta, Laz müziğinin sevilen sesi Kazım Koyuncu ve "Kürtçe şarkı yapacağım, bunu yayınlayacak yürekli insanların da olduğunu biliyorum" dediği için uğradığı siyasi linç sonrası sürgüne gittiği Paris'te yaşamını yitiren sanatçı Ahmet Kaya, PKK'nin sempatizanları olarak ele alındı.

6
Karadeniz'in birçok yerinde adına festivaller düzenlenen ve 3 Temmuz'da İzmir'in Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Karabağlar İlçe Belediyesi'nin de adına festival düzenlediği Kazım Koyuncu'nun da "PKK sempatizanı" olarak gösterilmesi ise polisin tutumunun tepkiyle karşılanmasına neden oldu.

7
Raporda: Ozan Serhat ve Delila'nın da sanatçı değil ‘örgüt mensubu' oldukları ve çatışmada öldürüldükleri belirtiliyor
8
tutanakta, Bağca'nın 21 Kasım 2004'te Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde babasıyla birlikte polislerce "HPG'li olduğu" iddiasıyla öldürülen 12 yaşındaki Uğur Kaymaz için dile getirdiği "Uğur Kaymaz'ı unutmayalım" sözleri de "örgüt propagandası" olarak kayıtlara geçirildi.
9

Haber Yayın Tarihi: 05.07.2010 03:30 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Düğünde rezalet! Sapkın damat garson kıza cinsel istismarda bulundu Kubilay Aka'nın cinsel içerikli mesajlarını ifşa eden Beyza Güneş'in iddialı pozları olay oldu! Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi Jennifer Aniston ödül törenine sütyensiz geldi! Göğüs ucu detayı yürek hoplattı Jennifer Aniston ve eski eşi Brad Pitt, Sahne arkasında fena yakalandı! Yıllar sonra ilk kez sarmaş dolaş

Son Dakika Haberleri