Keçilerin Tekne Keyfi - Son Dakika

Keçilerin Tekne Keyfi

1
Teknelerle 18 kilometrelik yolculuğun ardından adaya getirilen keçiler, zengin makilik alana sahip adada 7 ay boyunca özgürce otlayacak.

2
Akdeniz'deki en büyük Türk adası olan Kekova Adası, her kış ilginç konukları ağırlıyor. Birinci derecede doğal ve tarihi sit alanı olan, üzerinde Batık Kent, Tersane Koyu gibi tarihi kalıntılar bulunan ada, kış boyunca keçi sürülerini konuk ediyor. Keçi sürüleri, yağmurlar başlayınca küçük teknelerle Demre´den Kekova Adası´na getiriliyor.

3
Son olarak Demreli Altan Ailesi´ne ait 307 keçi, iki küçük tekneyle adaya taşındı. Keçilerin yolculuğu, Demre´nin Çayağzı Limanı´nda başladı. Sahiplerinin yol göstermesiyle teknelere atlayan keçiler yerleştirildikten sonra 18 kilometrelik yolculuk başladı. Kekova Koyu´nda adaya yanaşan teknelerdeki keçiler, hızla karaya doğru atladı. Karaya çıkan keçiler, adanın maki bitkileriyle beslenmeye başladı.
4
Keçi sürüsünün sahiplerinden Fatih Altan, adanın doğal maki bitki topluluğu, zeytinlikler ve kızıl çam ormanları ile kaplı olduğunu belirterek, burada kışın su problemi de bulunmadığını söyledi.
5
Keçilerin Haziran başına kadar adada kalacağını, Haziran´da tekrar deniz yoluyla geri döneceklerini aktaran Altan, "Bu tatilde keçiler 7.5 aya yakın özgürce adada kalıyor. Ancak bazıları yaban keçisi diye onları avlıyor. Geçen yıl yalnız bizim 60 keçimiz bu şekilde kayboldu. Ama bu yıl daha sıkı kontrol edeceğiz" dedi

Haber Yayın Tarihi: 22.10.2010 13:54

Son Dakika Keçilerin Tekne Keyfi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü İntikam almak isteyen çalışan, amirinin kahvesine kimyasal madde koydu Kimi partnerinin kalçalarına dokundu kimi konuğunun pantolonunu indirdi! İşte Türk televizyon tarihinden 12 skandal an Asırlık sır bir türlü çözülemiyor! Bu adada herkes 100 yıldan fazla yaşıyor