Kemal Sunal'a Saygı Gecesi - Son Dakika

Kemal Sunal'a Saygı Gecesi

27.11.2012 14:25

1
Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen "Ustalara Saygı" toplantıları, sekizinci sezonuna Kemal Sunal'a saygı gecesiyle başladı.

2
Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen 'Ustalara Saygı' gecesinde anıldı. Akatlar Kültür Merkezi'ndeki törene, usta komedyenin sanatçı dostları ve sevenleri katıldı.
3
Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen "Ustalara Saygı" toplantıları, sekizinci sezonuna Kemal Sunal'a Saygı gecesi ile başladı.
4
Faruk Şüyün tarafından hazırlanan etkinlik, Halit Kıvanç tarafından sunuldu. Gecede usta oyuncunun sanatçı dostları 'Kemal Sunal' anılarını anlattı.
5
"Ustalara Saygı" toplantısında Sunal Ailesi ve Nihat Özcan'ın hazırladığı "Son Gülen Adam" Belgeseli'nden de kısa bölümler gösterildi
6
Törende söz alan sanatçı Şevket Altuğ, Kemal Sunal'ın çok mütevazi bir kişilik olduğunu belirtti. Oldukça duygulandığı gözlenen Şevket Altuğ, "Hiçbir zaman tevazuu elden bırakmadı. Hiçbir zaman o şöhretin aptal rüzgarına kapılmadı. Büyüdükçe küçüldü ve hak ettiği yere çıktı." dedi.
7
Anma gecesine katılan ünlü komedyen Cem Yılmaz ise "Kemal Sunal hepimiz için çok önemli bir isim, kıymeti bilinen ve herkese ilham kaynağı olan bir isim. Bizim kuşağın mizahla ilgili örnek aldığı bir sanatçı. Meselelere bakışı, oyunculuğu, gerçekten örnek alınacak bir isim. O yüzden onu anmak bizim için bir rutin artık. Özel bir gün düzenlemişler ve çok mutlu oldum beni de çağırdıkları için." şeklinde konuştu.
8
Gecenin sunuculuğunu yapan Halit Kıvanç da sanata gösterilen saygı nedeniyle herkese teşekkür ettiğini belirterek, "Bu gece benim sinema değil, kalbimin en büyük sevgililerinden Kemal Sunal'ın gecesi. Fakat beni kolumdan tutup getirmediler. Ben böyle bir geceyi daha yaşamıştım. Sanatçıya bu derece saygı gösterildiği için herkese teşekkür ederim." diye konuştu.
9
Zeki Alasya:

'Propaganda' filmi Sunal'ın hayatında önemli bir dönemeçti. Sinematografi açısından harika filmlere imza atmaya devam edeceğini düşünürken vefat etti... Futbolda star futbolcular vardır ama bir tane Messi ya da Pele vardır. Dünyaya binlerce lider gelmiştir. Fakat Mustafa Kemal Atatürk gibi lider bir tanedir. Bizim gibi önemli işlere imza atan aktörler de mevcuttur fakat Kemal Sunal bir tanedir.

10
Hülya Koçyiğit:

Kemal, Yeşilçam ailesinin en renkli üyesiydi. Kemal, komikti ama bir felsefesi vardı. Bir kere muhalifti. Ona kolay kolay bir şeyleri kabul ettiremezdiniz. Sunal, 51 yaşında üniversiteyi bitirmekle kalmadı yüksek lisans tezini 'Kemal Sunal Filmleri' adıyla verdi. Sosyologlardan da bu filmleri araştırmasını istedi.

11
Gecede Yavuz Bingöl Kemal Sunal'ın sevdiği türküleri seslendirirken, Sezen Aksu da sevilen şarkılarıyla programa katılanlara güzel anlar yaşattı.
12
Aksu, "Aramızda vefa duygusu bitti diyenlere bu gece kapak olsun" dedi.
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Son Dakika Kemal Sunal'a Saygı Gecesi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement