Kenya'lı Kızlar Babaları Tarafından Zorla Satılıyor - Son Dakika

Kenya'lı Kızlar Babaları Tarafından Zorla Satılıyor

28.01.2015 13:07

1
Kenyalı genç kızlar evlilik adı altında köle gibi alınıp satılıyor. Gelenek haline getirilen bu dramı devam ettirenler ise babaları.

2
Kenya'da geleneksel düğün merasiminde bir genç kız 20 keçi ve 3 deve karşılığında başka bir köye zorla verildi.

3
14 yaşındaki genç kız hayvan verme konusunda yapılan pazarlık sonucunda evlendirilmek istediği kişi tarafından sürüklenerek götürüldü.

4
Kenya'da çoğu kadın gelenekler gereği bir ay boyunca her şeyden izole edilmiş şekilde yaşamak zorunda.

5
Genç kızlar izole hayatı yaşarken babaları onlardan habersiz kızlarını başkalarına satıyor.

6
Ebeveynler genellikle bu evlilik anlaşmasını kızlarından gizli tutuyorlar, çünkü bu duyulduğunda kızın kaçabilme ihtimali var.

7
Geleneklere göre yapılan düğün merasiminde kadınlığın başlangıcı olarak gelin inek kesilmeden önce yumruklanması ve bütün Pokot kabilesinin üyelerinin orada hazır bulunması gerekiyor.

8
Yine gelenekler gereği bir gün ve bir gece süren düğün merasiminde köyün bütün erkekleri ineğin kalbine mızrak saplamak zorunda.

9
Bu yapılmadan önce de gelinin ineği yumruklaması gerekiyor.

10
Kenya hukuku çocuk evlilikleri yasaklamasına rağmen geleneklerine sıkı sıkıya bağlı birçok kabile kızlarını 14 yaşlarında evlendiriyor.

11
Öte yandan bu kabile bütün kadınları sünnet ediyor.

12
Kenya ve Uganda arasındaki arazilerde yaklaşık olarak 700 bin yerli Pokot yaşıyor.

13
14
15
16
17
Afrika ülkelerinde uygulanan ve insan hakları konusunda tartışmalar yaratan kadın sünneti törenine katılan Reuters fotomuhabiri Siegfried Modola, sünnet olmayı bekleyen küçük kızları ve seremoniyi görüntüledi.

18
Kenya'nın Pokot kabilesine giden Modola'nın çektiği fotoğraflarda küçük kızların törende ağladıkları ve korku dolu anlar yaşadıkları görülüyor.

19
Ülkede üç yıl önce yasaklanmasına rağmen, çeşitli kabilelerde kadın sünneti ''evlilik için kadınlığa geçiş'' olarak kabul ediliyor.

20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33

Son Dakika Kenya'lı Kızlar Babaları Tarafından Zorla Satılıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement