Kılıçdaroğlu'na Büyük Sürpriz - Son Dakika

Kılıçdaroğlu'na Büyük Sürpriz

18.05.2011 22:08

1
Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın memleketi Tunceli'de yapacağı miting için kentteki hazırlıklar tamamlandı. Şehir merkezi, CHP bayraklarıyla donatıldı, billboardlara da Kürtçe'nin Zazaca lehçesinde sloganların yer aldığı afişler yer aldı.

2
Tunceli'de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın Kışla Meydanı'nda düzenleyeceği miting için hazırlıklar tamamlandı. Kent merkezi CHP bayraklarıyla donatılırken, Kılıçdaroğlu'nun miting meydanına gelişi sırasında kullanacağı güzergaha da büyük pankartlar asıldı.

3
Kılıçdaroğlu, memleketi Tunceli'de yaygın olarak konuşulan Kürtçe'nin Zazaca lehçesinde hazırlanan billboard afişleriyle karşılanmış olacak. BDP'nin desteklediği bağımsız milletvekili adayı Ferhat Tunç'un afişleriyle yan yana asılan afişlerde, ilginç sloganlar yer alıyor.

4
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun yarın şehir merkezine gelişi sırasında karşılaşacağı billboardlardaki afişlerde yazılan sloganlardan bazıları şöyle:

5
"Evlade Resul, tı xer ama haro bımbarek (Peygamber evladı kutsal topraklara hoş geldin), Kırmanc, Zaza, Tırk, Kurd, Elevi, Suni, Xore bıra zonena, çoke to ra has keme (Kırmançi, Zaza, Türk, Kürt, Alevi, Sünni'yi kendine kardeş biliyorsun. Seni bu yüzden seviyoruz), Servere ma guna domonuna ma vıle to dare (Bu çocukların günahı senin boynundadır). "

6
Billboardlardaki afişlerde, 'Dersimli Anneler', 'Kürt Gençliği' ve CHP'nin 2'nci sıra milletvekili adayı Hüseyin Aygün'ün imzaları buluyor.
7
8
9

Son Dakika Kılıçdaroğlu'na Büyük Sürpriz - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi Sony 2021 Dünya Fotoğraf Ödülleri'ni kazananlar belli oldu! Birinciliği "Afrikalı Viktoryen" portresi aldı