Kilo Almak İsteyenlere Egzersizler! - Son Dakika

Kilo Almak İsteyenlere Egzersizler!

11.04.2014 18:26

Çalışın, iştahınız açılsın.

1
Egzersiz, aslında sadece kilo vermenize değil, almanıza da yarayabilir. Kas kütlenizi sağlıklı bir şekilde artırarak doğal yollarla da kilo alabilirsiniz. Uygulayacağınız egzersizleri muhakkak sağlıklı beslenmeyle desteklemeniz gerektiğini de unutmayın. İşte size kilo aldıran birkaç egzersiz....
2
Çömelme: Vücut ağırlığınızı artırmanın en iyi yollarından biri, ağırlık kaldırmak. Bu yolla kas kütlenizi artırabilir, rahatlıkla kilo alabilirsiniz. Bunun için faydalanabileceğiniz hareketlerden biri, çömelme (squat) hareketi.
3
Deadlift: Bu hareket, vücudunuzdaki kalça, karın, bacak, kol, baldır, omuz gibi çoğu kas grubunu aynı anda çalıştırmanıza yarayan, özel bir egzersiz hareketi.
4
Bench Press: Vücudunuzun alt bölgesi dışında, üst bölgesi için de kilo almanızı sağlayan egzersizler var. Bunlardan biri de yan ve ön göğüs kaslarınızı harekete geçirerek gelişmelerini ve buna bağlı olarak vücut ağırlığınızın artmasını sağlayan bench press hareketi.
5
Bacağınızın üst kısmını çalıştırarak özellikle basen, baldır ve hatta kalça bölgelerinde kas kütlesinin gelişmesini sağlayacaktır. Özellikle bu bölgelerde fazla kiloları olanlar düşük ağırlıklarda çalışıyorlar fakat siz, ağırlığı biraz artırarak kendinizi zorlamalısınız.
6
Doğru uygulandığı zaman squat hareketinden de etkili olabilir. Eğer sindire sindire yaparsanız, kas kütlenizi hızla artırıp vücut hacminizi genişletebilirsiniz. Yalnız, burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, sabırlı olmak ve yüksek ağırlıklara bir anda ulaşmaya çalışmamak.

7
Omuzlarınızın genişlemesine de faydalı olan bu hareket de aynen Squat da olduğu gibi düşük ağırlıklarda kol inceltmeye, yüksek ağırlıklarda ise göğüs, kol ve omuz bölgelerinde hissedilir genişlemeye neden olabiliyor.

Son Dakika Kilo Almak İsteyenlere Egzersizler! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ünlü model, eve başka bir kadınla gelen kocasını kalbinden bıçaklayarak öldürdü 50 lira için canlarından oluyorlar! Onları bu hale getiren işleri Mavi dünyanın yamyamı, rakibini yutmaya çalıştı! Gerçek çok başka çıktı Yeşilçam'ın ok kirpikli güzelinden balkonda güneşlenme pozu Bu fotoğraf ülkeyi karıştırdı! Gözaltına alındı, gerekçe ise şaşırttı