Son Dakika Haberleri: Kilolarıyla Başı Dertteydi, Artık Onu Gören Tanıyamıyor

Kilolarıyla Başı Dertteydi, Artık Onu Gören Tanıyamıyor

2 yıl önce

Avustralyalı 2 çocuk annesi Teresa Venetoulis, değişimiyle dünyanın dikkatini çekti. Ağırlığının neredeyse yarısını kaybeden 32 yaşındaki Teresa'yı farklı kılansa hiç spor yapmadan kilo vermiş olması.

1
Yağ ve karbonhidratı hayatından tamamen çıkaran Teresa Venetoulis, protein ağırlıklı beslenmeye başladı.

2
Kilo vermesini zorlaştıran polikistikover sendromu yüzünden daha çok kilo alan Teresa, hamilelik döneminde 103 kiloya kadar çıktı.

3
Uzun süre kilo vermeye çalıştığını; fakat her kilo verişinden sonra verdiği kilodan çok daha fazlasını aldığını söyledi.

4
'2 kilo verince 5 kilo alıyordum. Çok sinir bozucuydu.' diyerek yaşadığı süreci anlatan Teresa, başarısını ketojenik diyete borçlu olduğunu söylüyor.

5
Karbonhidrata yer verilmeyen diyette düşük yağ oranı içeren besinler tüketiliyor. Uyguladığı diyet sayesinde ilk 2 ayda 15 kilo verdiğini söyleyen Teresa, başarısı karşısında hayrete düştüğünü söylüyor.

6
'Daha önce hiç ketojenik diyet uygulamamıştım. Bu yüzden 1 ay araştırma yaptım. Ardındansa diyete başladım. İlk 2 ayda 15 kilo verdim. Şaşırdım. Daha önce uyguladığım hiçbir şey işe kilo vermemde yardımcı olmamıştı. Denediğim en iyi diyetti. Çok memnun kaldım ve artık yaşam tarzım haline getirdim.'

7
'Artık çocuklarımın peşinden koşabiliyorum. Daha az karamsarım ve daha enrejik hisediyorum. Bu da özgüvenimi yükseltiyor.'

8
9
10
11
12Haber Yayın Tarihi: 09.06.2018 04:00 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü oyuncu Burcu Özberk'in kalça pozuna tepki yağdı: Ben seni ahlaklı bilirdim! Yorgunluğu def ediyor, kansere kalkan oluyor! İşte siyah sarımsağın faydaları Mucize Doktor'un çılgın Açelya'sından yatak pozu! Beğeni yağmuruna tutuldu Ünlü model Kendall Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu