Kim inanır Çapa'da tıp okuduğuna! Cesur paylaşımlarından kazandığı parayla gençlere burs veriyor - Son Dakika

Kim inanır Çapa'da tıp okuduğuna! Cesur paylaşımlarından kazandığı parayla gençlere burs veriyor

09.03.2020 11:58

Profesyonel mankenler gibi poz verip cesur paylaşımlar yapan Çapa Tıp Fakültesi öğrencisi Berika Demir, Instagram'dan kazandığı paralarla ihtiyacı olan öğrencilere burs veriyor.

1
İstanbul Tıp Fakültesi öğrencisi Berika Demir Instagram paylaşımları, öğrencilere verdiği burslar ve kitap yardımları ile adından söz ettiriyor.
2
Hem okuyup bir yandan da modellik yapan 26 yaşındaki Berika Demir Tıp Fakültesi öğrencisi.
3
2013 yılında Anadolu lisesinden mezun olan Berika Demir girdiği üniversitesi sınavında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı.
4
Berika, bir dönem bilgi yarışmasına katıldı. Ancak beşinci soruda verdiği yanlış cevap ile elenip bin Berika, "Tıp Fakültesi öğrencisi olmasına rağmen kısa sürede yarışmadan elenen kız" diye eleştirildi.
5
Ancak sınavlarda aldığı notlarla dikkat çeken genç doktor adayı, bir süre sonra da paylaştığı fotoğraflarla sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti.
6
Tıp Fakültesi önünde çektirdiği fotoğraflarla fenomen olan Berika'nın 306 bin takipçisi var.
7
Güzel doktor adayı Berika, markalarla işbirliği yapıp Instagram'dan içerik paylaşarak para kazanıyor.
8
Berika Demir, yoğun temposuna rağmen markaların davetlerinden de eksik kalmıyor. Çoğu davete annesi ile birlikte katılıyor ve fotoğraflarını annesine çektiriyor.
9
Reklam işbirliklerinden kazandığı paralarla ise gençlere burs imkanı veriyor. Mesela bu fotoğrafta gördüğünüz gibi. 12 öğrencinin aylık yemek kartlarını Berika alıyor. Düzenli olarak burs vermeye, öğrencilere destek olmaya çalışıyor.
10
Hastaneye beni görmeye geliyorlar
Hastaneye beni görmeye geliyorlar
Demir, okullar kapalı bile olsa yaz boyunca hastanede. Demir, "Şu anda aktif olarak 50 öğrenciye burs verebiliyorum. Bazen hastaneye sırf beni görmek için gelenler oluyor. Özellikle kadınların okumasını istiyorum" diye konuştu.
11
Daha önce de fotomodellik yaptığını söyleyerek her şeyin öğrenciler için olduğunu söyleyen Berika'nın tek hayali burs verdiği öğrenci sayısını artırmak
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32

Son Dakika Kim inanır Çapa'da tıp okuduğuna! Cesur paylaşımlarından kazandığı parayla gençlere burs veriyor - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (16)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi Serel Yereli, Londra sokaklarında iç çamaşırsız dolaştı
Advertisement