Kim Jong-un Eşiyle Fabrika Ziyaretinde - Son Dakika

Kim Jong-un Eşiyle Fabrika Ziyaretinde

30.10.2017 09:44

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, bir kozmetik fabrikasını ziyaret etti. Kim Jong-un bu ziyaretinin önemli detayı First Lady'si oldu. Kamu karşısına çok çıkmayan Ri Sol-ju kozmetik ürünlerini detaylıca inceledi.

1
Pazar günü Kuzey Kore devlet medyası tarafından yayımlanan tarihsiz fotoğraflar, Birleşmiş Milletler'in Kuzey Kore'ye lüks ürünlerin ithalatını yasaklayan yaptırım kararının ardından geldi.

2
Kim Jong-un'un eşi de kız kardeşi de normalde çok fazla fotoğraflarda görünmüyor.

3
Devlet haber ajansı KCNA'nın yayımladığı fotoğraflarda Kim Jong-un'a eşlik eden eşi Ri Sol-ju açık bir şekilde görülüyor. Ancak kız kardeşi tam olarak fotoğraflarda seçilemiyor.

4
BBC'ye konuşan Kuzey Kore analisti Ankit Panda, Kim Jong-un'un eşi ve kız kardeşi ile görüntülenmesinin, "ailesinin önceliğini, kan bağının kendisi için önemli olduğunu ve koltuğunu çocuklarının alacağını" sembolize ettiğini söylüyor.

5
Panda'ya göre kız kardeşinin de ziyarette yer alması, Kim Jong-un'un kardeşine güçlü bir rol verdiğini tüm dünyanın görmesini istemesinden kaynaklanıyor.

6
KCNA, ziyareti sırasında Kim'in kozmetik fabrikasını dünya standartlarında üretim yaptığı için övdüğünü belirtti.

7
Kim, genelde askeri alanlarda görülse de kimi zaman Kuzey Kore ekonomisi için önemli olan fabrika gibi yerlere de ziyaretlerde bulunuyor.

8
Kuzey Kore ile bölge ülkeleri ve ABD arasındaki gerilim son dönemlerde gerçekleştirdiği nükleer denemeler yüzünden artmıştı.

9
Kuzey Kore'ye savaş tehdidi yönelten ABD Başkanı Donald Trump'ın bir hafta sonra Güney Kore'yi ziyaret etmesi planlanıyor.

10
Ri Sol-ju daha önce az da olsa bazı etkinliklerde görüntülendi...

11
12
13
14
15

YORUMLAR
500

Son Dakika Kim Jong-un Eşiyle Fabrika Ziyaretinde - Son Dakika


Advertisement