Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran an! 'Ahır' deyince 60 bin TL'den oldu - Son Dakika

Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran an! 'Ahır' deyince 60 bin TL'den oldu

10.11.2019 09:28

Dün akşam 842. bölümü yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına, 50 yaşındaki 2 çocuk annesi Ayşe Banu Esen'in azmi damga vurdu.

1
ATV ekranlarının sevilen yarışması Kim Milyoner Olmak İster, dün akşam 842. bölümüyle ekranlara geldi. Aslen Erzurumlu olup yarışmaya İstanbul'dan katılan iki çocuk annesi Ayşe Banu Esen, kendinden emin tavırları ve samimiyetiyle büyük beğeni topladı. İşte Esen'in 60 bin TL'lik soruya uzanan süreci...
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Seyirci jokerini, ''Hangisi bir atasözüdür?'' sorusu için kullandı Esen... Seyirci, yüzde 50'lik bir oranla B yanıtını verdi.
13
50 yaşındaki yarışmacı, çoğunluğa uydu ve B yanıtını vererek diğer soruyu görmeye hak kazandı.
14
Sıradaki soru dinlemeye dayalıydı.
15
Bir süre ikilemde kaldı Banu Hanım...
16
Bu soruya da doğru yanıtı verdi.
17
18
19
20
21
22
23
Bu soruda ise joker hakkı sayesinde yanlış olan iki şıkkı eledi.
24
Sonrasında ise 'çift cevap joker' hakkını kullandı ve 30 bin TL'yi garantiye aldı.
25
26
Cerrrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu Ayşe Hanım'ı zorlayan soru ise Sadrazam Köprülü Mehmed Paşa'nın saraydaki ilk görevi oldu.
27
Büyük ödülü kazanması durumunda yoksul muhitlere çorba dağıtacağını söyleyen Ayşe Hanım, vakit kaybetmeden telefon jokerini kullandı ve tarih mezunu olan Umut Albayrak'ı aradı.
28
Albayrak, ''Soruyu anladım lakin cevabını bilmiyorum, yanıltmış olmayayım sizi.'' diyerek soruyu yanıtsız bıraksa da, Ayşe Hanım, ''Fikir yürütün lütfen!'' diyerek yardım istedi. Ancak süre sona erdi.

29
Kaybetmesi durumunda 15 bin TL alacağını hatırlayınca ürktü Ayşe Hanım ve çekilmek istedi.
30
Sonrasında şaşırtıcı bir hamle yaptı ve soruyu yanıtlamak istedi. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mikrobiyoloji uzmanı olarak görev yapan Esen, C şıkkını seçti.
31
Ancak doğru cevap, D şıkkıydı.
32
Çekilmesi durumunda 60 bin TL kazanacak olan Esen, risk aldığı için yarışmadan 15 bin TL ile ayrıldı.

Son Dakika Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran an! 'Ahır' deyince 60 bin TL'den oldu - Son Dakika


YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor