Kimi Bir Piyano, Kimi Güneşe Göre Şekil Alıyor! İlginç Ev Tasarımları - Son Dakika

Kimi Bir Piyano, Kimi Güneşe Göre Şekil Alıyor! İlginç Ev Tasarımları

09.06.2017 15:29

Dünyanın farklı ülkelerinde birbirinden ilginç ev tasarımlarına imza atılıyor. Kimi büyük bir piyano, kimi güneşe göre şekil alıyor, kimiyse korkunç bir timsahı andırıyor.. İşte dünyadan benzersiz ev tasarımları!

1
Florida'daki Güneş Yörüngesi Evi (Sun Path House), isminden de belli olduğu gibi güneşi takip ediyor. Christian Wassmann tarafından tasarlanan ve 1930'lardan kalma bir bungalovun yanına ek olarak yapılan evi taşıyan spiral brüt beton duvar, güneş açısına göre şekil alıyor.

2
Girişinde dev bir keman bulunan bu dev piyano evin, üstü açık çatısı da gölgelik olarak hizmet veriyor.

3
Fildişi Sahili'nin başkenti Abidjan'da yaşayan Thierry Atta, harabe evinin bahçesine yeni bir ev inşa etmiş. Ancak bu ev diğerlerinden biraz farklı... Timsah şeklinde yapılan ev oldukça ürkütücü.

4
2007 yılında Endonezya'nın antik kenti Yogyakarta'daki depremde evlerini kaybedenler için yapılan bu 70 kubbe ev, farklı bir görüntü sunuyor.

5
Bu ev Sırbistan'ın Drina nehrinde bir kaya üzerinde duruyor. Bir grup genç tarafından 1968'de barınmak için yapılan bu ilginç ev, yaklaşık 50 yıldır sel ve fırtınaya meydan okuyarak sapasağlam duruyor.

6
Lübnan'ın Miziara şehrindeki bu uçak ev, bir Airbus A380 şeklinde tasarlanmış.

7
Urban Cactus, Rotterdam, Hollanda

8
9
Stone House, Portekiz

10
11
Kansas Şehir Kütüphanesi, ABD

12
13
Erwin Wurm House Attack, Viyana, Avusturya

14
15
16
17
18
19

Son Dakika Kimi Bir Piyano, Kimi Güneşe Göre Şekil Alıyor! İlginç Ev Tasarımları - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Elliot Page, cinsiyet değiştirip erkek olduğunu açıkladıktan bir ay sonra eşine boşanma davası açtı Tanıyabilene aşk olsun! Estetiği abartan Tuğba Altıntop kızından bile küçük görünüyor Güzelliğiyle sınırları aştı! Fahriye Evcen dünyanın en güzel 10 Müslüman kadını listesinde 7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş