Kimi Bir Piyano, Kimi Güneşe Göre Şekil Alıyor! İlginç Ev Tasarımları - Son Dakika

Kimi Bir Piyano, Kimi Güneşe Göre Şekil Alıyor! İlginç Ev Tasarımları

3 yıl önce

Dünyanın farklı ülkelerinde birbirinden ilginç ev tasarımlarına imza atılıyor. Kimi büyük bir piyano, kimi güneşe göre şekil alıyor, kimiyse korkunç bir timsahı andırıyor.. İşte dünyadan benzersiz ev tasarımları!

1
Florida'daki Güneş Yörüngesi Evi (Sun Path House), isminden de belli olduğu gibi güneşi takip ediyor. Christian Wassmann tarafından tasarlanan ve 1930'lardan kalma bir bungalovun yanına ek olarak yapılan evi taşıyan spiral brüt beton duvar, güneş açısına göre şekil alıyor.

2
Girişinde dev bir keman bulunan bu dev piyano evin, üstü açık çatısı da gölgelik olarak hizmet veriyor.

3
Fildişi Sahili'nin başkenti Abidjan'da yaşayan Thierry Atta, harabe evinin bahçesine yeni bir ev inşa etmiş. Ancak bu ev diğerlerinden biraz farklı... Timsah şeklinde yapılan ev oldukça ürkütücü.

4
2007 yılında Endonezya'nın antik kenti Yogyakarta'daki depremde evlerini kaybedenler için yapılan bu 70 kubbe ev, farklı bir görüntü sunuyor.

5
Bu ev Sırbistan'ın Drina nehrinde bir kaya üzerinde duruyor. Bir grup genç tarafından 1968'de barınmak için yapılan bu ilginç ev, yaklaşık 50 yıldır sel ve fırtınaya meydan okuyarak sapasağlam duruyor.

6
Lübnan'ın Miziara şehrindeki bu uçak ev, bir Airbus A380 şeklinde tasarlanmış.

7
Urban Cactus, Rotterdam, Hollanda

8
9
Stone House, Portekiz

10
11
Kansas Şehir Kütüphanesi, ABD

12
13
Erwin Wurm House Attack, Viyana, Avusturya

14
15
16
17
18
19

Haber Yayın Tarihi: 09.06.2017 03:29 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

24 yaşındaki öğretmen, 13 yaşındaki öğrencisine çıplak fotoğraflarını gönderdi Ünlü basketbolcu Valentina Vignali, çırılçıplak soyunup poz verdi! Beğeni butonu çöktü 2019'un en değerli şirketleri belli oldu! İşte liste başındaki 5 şirket ve piyasa değerleri 65 yıllık aşk hikayesi! Yaşlı çift aynı gün el ele öldü Evinin tuvaletinde dehşeti yaşadı! 2 metrelik boa yılanı ile burun buruna geldi

Son Dakika Haberleri