Kimi Brezilya'da kimi Uzak Doğu'da yetişiyor! Dünyanın en ilginç 10 meyvesi - Son Dakika

Kimi Brezilya'da kimi Uzak Doğu'da yetişiyor! Dünyanın en ilginç 10 meyvesi

Dünyanın çeşitli noktalarında onlarca farklı meyve yetişiyor. Brezilya'da, Uzak Doğu'da ve aklınıza gelebilecek her köşede tohum veren birbirinden ilginç bu meyveler; renkleri, tatları ve görünümleriyle insanların ilgisini çekiyor.

1
Özellikle pembe rengi ile akıllarda kalan Pitaya, yüksek antioksidan ve lipozom içeriyor; lif açısından da zengin bir meyvedir.
2
Kabuğu kızardığında yenilmeye hazır olan Rambutan, dünyada yalnızca tropikal iklime sahip bölgelerde yetişiyor. Tadı da oldukça lezzetli ve tatlı.
3
En kötü kokan meyveler arasında gösterilen Durian, 3 kilograma kadar büyüyebiliyor. Meyve, dış kabuğundaki boynuzu andıran çıkıntılarıyla biliniyor.
4
Kiwano olarak da bilinen boynuzlu kavunun tadı; salatalık, kabak, muz ve limon karışımı olarak anlatılıyor. Alanya kavunu olarak da bulunabilir.
5
Brazilya'nın güneyinde yetişen Jabuticaba, tam bir antioksidan. Ağaç gövdesinde yetişen ve üzüme benzetilen meyveden alkol de yapılıyor.
6
Mangostan

7
Cherimoya
8
Duku
9
Goya - Bitter Melon

10
Hint inciri

YORUMLAR (3)
  • james bond : en çok bu tropik meyvelerin ithalatının yapılmasını istiyorum bildiğimiz meyveler çok sıradanlaştı sıradışı lezzetler damağımızda ne zaman gezecek tropik iklimi olan yerlere gidemeyeceğimize göre. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • osman : ZIRATÇILAR BUNLARI ARAŞTIRMIYORMU MESALA BEN GEÇEN GÜN BİR HABER OKUDUM BİR KÖYLÜ GİTMİŞ YURTDIŞINDAN KEÇİ GETİRMİŞ KEÇİ ALTI YAVRU YAPIYOR HOLLANDA KÜÇÜK BİR YER İNEKLER KAÇ KİLO SÜT VERİYOR TÜRKİYEDE ADAM İNEK BESLİYOR EN FAZLA ÜÇ KLİO SÜT VERİYOR BOŞ ZAMAN Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Fıret Erik Greyfurt: Pitaya ülkemizde çok yetişiyor artık özellikle Antalya Kumluca da yapan çok var.İçi pembe ve İçi beyaz olarak yetişiyor. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Cinsel içerikli film yıldızı Elle Knox, George Floyd ile ilgili konuşma yapınca uçaktan indirildi Temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan atmıştı! İşte kaba inşaatı biten Atatürk Kültür Merkezi'nden ilk görüntüler Tüyleri diken diken eden sır dolu olay! Anne ve bebeğinin birbirinden ayrı yapılan mezarları her seferinde yeniden birleşti Madrid Belediye Başkan Yardımcısı, gazetecinin sorusuna bacak kasını göstererek cevap verdi Sevgilisiyle sarmaş dolaş yakalanan Lady Gaga, kalçasına kadar fileli olan taytıyla dikkat çekti