Kimin Sandığından Kime Oy Çıktı - Son Dakika

Kimin Sandığından Kime Oy Çıktı

10.08.2014 19:44

1
Başbakan Erdoğan'ın oy kullandığı sandıktan, Erdoğan'a 210, İhsanoğlu'na 83 ve Demirtaş'a 30 oy çıktı.

2
Ekmeleddin İhsanoğlu'nun oy kullandığı sandıktan, İhsanoğlu'na 195, Erdoğan'a 59 ve Demirtaş'a 12 oy çıktı.

3
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün oy kullandığı sandıktan, İhsanoğlu'na 225, Erdoğan'a 34 ve Demirtaş'a 21 oy çıktı.

4
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in oy kullandığı sandıkta en fazla oyu cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu aldı.

Cumhurbaşkanı adaylarından Recep Tayyip Erdoğan'a 53, Selahattin Demirtaş'a 11, Ekmeleddin İhsanoğlu'na da 222 oy çıktı.

5
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın oy kullandığı sandıktan cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, birinci çıktı.

Kayıtlı 379 seçmenden 249'unun oy kullandığı sandıktan Recep Tayyip Erdoğan'a 136, Ekmeleddin İhsanoğlu'na 96, Selahattin Demirtaş'a 8 oy çıktı; 9 oy ise geçersiz sayıldı.

6
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın oyunu kullandığı sandıkta, en fazla oyu cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu aldı.

Söz konusu sandıkta cumhurbaşkanı adaylarından Ekmeleddin İhsanoğlu'na 208, Recep Tayyip Erdoğan'a 54, Selahattin Demirtaş'a 8 oy çıktı, 3 oy ise geçersiz sayıldı.

7
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın oy kullandığı sandıktan Ekmeleddin İhsanoğlu'na daha fazla oy çıktı.

8
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın cumhurbaşkanı seçimi için oy kullandığı sandıkta en fazla oyu Ekmeleddin İhsanoğlu aldı.

9
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın oy kullandığı sandıktan en fazla oy, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çıktı.

Sandıktaki 241 oydan 180'i Erdoğan'a, 52'si Ekmeleddin İhsanoğlu'na, 1'i de Selahattin Demirtaş'a çıktı. Oylardan 8'i ise geçersiz sayıldı.

10
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın oy kullandığı sandıktan en çok oy cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na çıktı.

Sandıktan cumhurbaşkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan'a 72, Ekmeleddin İhsanoğlu'na 202, Selahattin Demirtaş'a ise 23 oy çıktı.

11
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin cumhurbaşkanı seçimi için oy kullandığı sandıkta en fazla oyu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aldı.

Sayım sonuçlarına göre Erdoğan 175, Ekmeleddin İhsanoğlu 134 oy, Selahattin Demirtaş 1 oy aldı.

12
Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in cumhurbaşkanı seçimi için oy kullandığı sandıkta en fazla oyu Ekmeleddin İhsanoğlu aldı.

Sandıktan cumhurbaşkanlığı için Ekmeleddin İhsanoğlu'na 214, Recep Tayyip Erdoğan'a 23, Selahattin Demirtaş'a 7 oy çıktı.

13
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oyunu kullandığı sandıkta cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu birinci çıktı.

Başkan Gökçek, eşi Nevin, oğulları Ahmet ve Osman Gökçek'in de oylarını kullandığı sandıkta, cumhurbaşkanı adaylarından Ekmeleddin İhsanoğlu'na 188, Recep Tayyip Erdoğan'a 39, Selahattin Demirtaş'a 8 oy çıktı.

14
Antalya'da CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın eşi Olcay Baykal'la birlikte oy kullandığı Bahçelievler Mahallesi Barbaros İlköğretim Okulu 1019 numaralı sandıktan Ekmeleddin İhsanoğlu çıktı.

15
Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'in köyü olan Erzurum'un Pasinler ilçesine bağlı Korucuk Köyü'nde cumhurbaşkanı adaylığı seçiminde ilk sırayı Ekmeleddin İhsanoğlu aldı.

16
Pasinler'e bağlı Korucuk'ta 27 Nisan 1941'de dünyaya gelen Fethullah Gülen'in köyünde Cumhurbaşkanlığı seçimlerine çatı adayı olarak giren Ekmeleddin İhsanoğlu 167 oy aldı. Fethullah Gülen ile çekişme halinde olan Başbakan Tayyip Erdoğan 53 oy alırken, Selahattin Demirtaş'a 1 oy çıktı. Tek sandıkta 224 seçmenin kullandığı oylardan 3'ü ise geçersiz sayıldı

YORUMLAR
500

Son Dakika Kimin Sandığından Kime Oy Çıktı - Son Dakika


Advertisement