Kirasını dahi ödeyemiyordu! Aldığı riskle şimdi dünyanın en tanınan ismi oldu - Son Dakika

Kirasını dahi ödeyemiyordu! Aldığı riskle şimdi dünyanın en tanınan ismi oldu

07.07.2021 11:11

Hayatının en zor döneminde aldığı büyük risk, şimdi onu dünyanın en tanınan ismi yaptı. Dünyanın en popüler konaklama uygulaması Airnb'nin sahibi Brian Chesky bahsediyoruz. İşte örnek bir başarı hikayesi.

1
Brian Chesky, giderek popüler olan dünyanın birçok yerinde konaklama imkanı sağlayan Airnb'nin kurucularından biri.
2
Aynı zamanda şirketin CEO'su olan Chesky, Airbnb'nin başarıya ulaşmasında oldukça önemli role sahip. Peki Brain Chesky'nin başarısının sırrı nedir?

3
Orta gelirli bir ailenin çocuğu olan Chesky, Rhode Island School of Design mezunudur ve Los Angels'da endüstriyel dizayn firmasında çalışmaya başlamıştır.
4
Fakat her gün yaptığı işlerin benzer olasının ona rahatsızlık vermesi gösterdiği sonucu işten ayrılmış ve San Francisco'ya taşınmıştır. İşte Brian Chesky'nin başarı hikayesi tam olarak burada başlıyor.
5
San Francisco'da ev kiralarını ödeyemeyen Chesky ve ortağı Joe evlerinin odalarını kiraya vermeye başlamışlar ve böylelikle Airbed and Breakfast adında sitelerini kurmuşlar.

6
Şirketleri için yatırım almaya karar vermişler ve birçok yatırımcıdan olumsuz dönüşler almışlar.

7
Şirketlerini kuralı henüz bir sene olmasına rağmen hiç müşterileri olmaz ve borçları giderek artar.

8
Borçları giderek artan ve bunun saçma bir fikir olduğuna dair birçok eleştiri alan Chesky, bu noktada "Düşünmeyi bırakmadan ve endişelenmeden ileriyi düşünmemiz gerekiyordu ve bizde öyle yaptık" dedi.
9
Ayrıca Chesky, bir senenin sonunda bütün bu başarısızlıklarına rağmen kendilerine olan inançlarından dolayı umutlarını kaybetmediklerini söyledi.
10
Henüz yeni piyasaya çıktıklarında evlerini kiralamak isteyenlerle yola başlasalar da bu yeterli değildi.
11
Bu noktada benzer başka bir platform olan Craigslist'in kullanıcılarıyla iletişime geçti ve aynı zamanda Airbnb'ye ilan vermelerini istedi.
12
Craigslist ve Airbnb doğrudan rakip konumunda olmadıkları için Airbnb'nin bu şekilde arzını büyütmesi etik herhangi bir soruna yol açmadı.

13
Böylelikle Airbnb'de birkaç gün içerisinde binlerce kiraya verilecek ev oldu. Müşteri veritabanları oluştururken çevrenizdeki benzer müşteri platformlarını dikkate almak oldukça önemli.

14
Chesky, başarıya giden bu yolda birçok profesyonelden liderlik desteği aldıklarını ve bu desteklerin hepsinin iş hayatına yönelik olması gerekmediğini söylemiştir. Airbnb bugün 192 ülkeden fazla yerde hizmet veriyor ve yaklaşık 20 milyon kişiye konaklama imkanı sağlıyor.

YORUMLAR
500

Son Dakika Kirasını dahi ödeyemiyordu! Aldığı riskle şimdi dünyanın en tanınan ismi oldu - Son Dakika


Advertisement