Kırca Askeri Tören İl Uğurlandı - Son Dakika

Kırca Askeri Tören İl Uğurlandı

20.01.2009 17:38

1
Hakkında çıkan iddiaların ardından intihar eden emekli albay Abdülkerim Kırca, Ankara Kocatepe Camii'ndeki cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

2
ASKER TAM KADRO

Kocatepe Camii'ndeki cenaze namazına başta Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ olmak üzere tüm kuvvet komutanları katıldı. Kırca, askeri törenle uğurlanıyor. Ayrıca Ankara Garnizon Komutanlığı'ndaki askeri personelin birçoğu camide yerini aldı.

3
Öte yandan 1998 yılında Jandarma Genel Komutanlığı yapmış Em. Org. Fikret Özden Boztepe de cenazeye katıldı.
4
ÇELENKLER DE ASKERDEN

Camide Genelkurmay Başkanlığı'nın ve kuvvet komutanlıklarının çelenkleri yer aldı. Bunun yanı sıra Kırca'nın görev yaptığı Batman'dan da bir çelenk vardı. Batman Jandarma Bölge Komutanlığı'nın da camiye bir çelenk gönderdiği görüldü.

Ayrıca Ali Şükrü Samsun adına da bir çelenk de dikkati çekti.

5
HÜKÜMETTEN ATALAY

Hükümet cephesinden ise sadece İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın cenazeye katıldığı gözlendi. Atalay, aileye taziyesini sunduktan sonra cenazedeki yerini aldı.

6
EM. ORG. KILINÇ'A KOMUTANLARDAN SELAM

Cenazeye katılanlar arasında ilginç isimler de var. Bunlardan biri de Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve serbest bırakılan eski MGK Genel Sekreteri Tuncer Kılınç oldu. Kılınç, Başbuğ ve kuvvet komutanlarıyla tokalaşmadan önce selam verdi. Komutanlardan aynı şekilde selama karşılık geldi.

Tuncer Kılınç'ın camiye geldiği sırada vatandaşların alkışladığı gözlendi.

7
MADALYASI DA CENAZEDE

Ailesi Kırca'ya eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından verilen “Devlet Üstün Hizmet Madalyası”nı da cenazeye getirdi.

8
"VATAN İÇİN ÇALIŞANLARI ÖLDÜRÜYORLAR"

Cenaze sonrası acılı eşi Meriç Kırca “Kocam gibi bu vatanı korumaya çalışanları tek tek içeriye alıyorlar” diye feryat etti.

Kırca'nın erkek kardeşi ise “Dik duracağız kahpeleri sevindirmeyeceğiz” dedi.

Aileden oldukları öğrenilen kişiler ise önce medya mensuplarına tepki gösterdi. Sonra da “İtirafçıların değil iftiracıların yasasıdır. At iftirayı kaç yurtdışına”, “Kahramanlar öldüğünde görmezsiniz” diye sloganlar attılar.

9
"KAHRAMANLARI BİTİREMEZSİNİZ"

Onlarca gazinin de törene katıldığı gözlendi. Ayrıca 10 kadar tekerlekli sandalyeli gazi de cenaze de hazır bulundu.

"İyi ki varsınız Başbuğ paşam", "Onlar itirafçı değil iftiracı" "Kahramanları öldürerek bitiremezsiniz" diye sloganlar attılar. Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ cenazeden ayrılırken gazilerin yanı geldi ve hepsiyle ilgilendi.

10
"O BİZİM ŞEHİDİMİZ"

Namazın ardından cenazenin askeri top arabasına konulduğu sırada vatandaşlar “O bizim şehidimiz, gurur duyuyoruz” diye slogan attı. Ve Kırca'nın naaşı alkışlarla top arabasına konuldu.

11
AİLESİ: ARTIK KIRCALAR ZOR YETİŞİR

Ayrıca Kırca ailesi törende bir açıklama yaptı İşte ailenin açıklamaları:

12
"Bazı şer odaklarının yaygınlaştırdığı olumsuz havanın milletine sadakatle ve can siperine hizmet etmiş insanları, hayatından vazgeçer hale getirdiğinin canlı bir örneği ile karşı karşıyayız. Bu sorumsuzluk, Kırca ailesine olduğu gibi necip milletimizi de derinden sarsmaktadır. Aklı selimin gelip geleceğini ummaktan başka şu anda elimizden başka bir şey gelmiyor.
13
Tek tesellimiz kahraman silah arkadaşlarının ayakta dimdik sergiledikleri birlik beraberlik havasıdır. Yarınlardan eğer ümitliysek siz değerli komutanlarımızın vakur duruşu sayesindedir.

14
Bu sorumsuzluk vatansever duygularla çalışan fedakar, feragat sahibi insanların gelecekte bulunmasını zorlaştırabilir. Unutulmamalıdır ki Kırcalar kolay yetişmiyor.
15
Aziz milletimizin başı sağ olsun, evladımıza, milletinin değerli evladına Allahtan rahmet diliyoruz. Ruhu şad olsun."
16
AİLE MEZARLIĞI'NA DEFNEDİLDİ

Kocatepe Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Karşıyaka Mezarlığı'na getirilen Kırca'nın cenazesi dualarla defnedildi.

17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33

Son Dakika Kırca Askeri Tören İl Uğurlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

"Bilim kadını olup aç mı kalsaydım" sözüyle hafızalara kazınmıştı! İşte skandallar kraliçesinin son hali Dünyada tek! Bu kasabaya erkekler yalnızca hafta sonu girebiliyor Bal kabağı ile spor yapan fenomenin iç çamaşırı koptu "1915 Çanakkale Köprüsü"nün yüksekliği 300 metrelik Eyfel Kulesi'ni geçti Bircan sonunu hesap edemedi! Sadakatsiz'in Derin'ine yaptığı "Tokatlayacağım" yorumu ortalığı karıştırdı