Kırışıklıkların Sebeplerini Biliyor Musunuz? - Son Dakika

Kırışıklıkların Sebeplerini Biliyor Musunuz?

11.04.2014 18:34

Zamana meydan okuyup hep 20'li yaşlarında kalmayı kim istemez ki? Kırışıklıklara sebep olan etkileri öğrenirsek bunlarla savaşarak daha genç görünmeyi başarabiliriz.

1
İşte karşınızda cilt kırışıklıklarına sebep olan etkiler.
2
Güneş
3
Bahar ve yaz aylarında güneşin çıkması her ne kadar bizi mutlu etsede kendimizi güneşten korumamız gerektiğini unutmamalıyız. Çünkü güneş yüzünüzün kırışmasına sebep olabilir. Güneşe çıkarken iyi bir güneş kremi kullanmayı sakın ihmal etmeyin.
4
Yüz Mimikleri
5
Bize ait karakteristik yüz mimiklerimiz cildimizin kırışmasına neden olabilir. Aslında cildimizi her hareket ettirdiğimizde cildimizin kırışması için bir neden oluşturuyoruz. Çoğu kez cildimiz oluşan bu küçük kırışıklıkları onarıyor. Ancak zaman içinde onarmamaya başladığında mimik kırışıklıkları cildimizde kalacak.
6
Sigara
7
Sigaranın pek çok zararını zaten biliyoruz. Çok büyük sağlık problemleri yaratan sigara cilt kırışıklıklarına da neden oluyor ve yaşlı görünmenizi sağlıyor.
8
Uyku
9
Yatağa girdikten sonrada cildimiz için endişelenmeye devam etmeliyiz. Çünkü yatış pozisyonumuz cildimizin kırışmasına ve sarkmasına neden olabilir.
10
Bunun sebebi sürekli aynı yöne doğru yatmaktan cildin o bölgesinin daha çok kırışmasıdır. Sırtüstü uymaya dikkat edin. Tabii ki uzun süre uyumamakta cilt kırışıklıklarına neden oluyor. Uyku durumu kadınlar için zorlu bir durum oluşturuyor.
11
Stres
12
Stresten uzak durmanız cildinizin daha geç kırışması için oldukça faydalı olacaktır.
13
Alkol

YORUMLAR
500

Son Dakika Kırışıklıkların Sebeplerini Biliyor Musunuz? - Son Dakika


Advertisement