Kirli Sakallı Şalvarlıydılar - Son Dakika

Kirli Sakallı Şalvarlıydılar

10.07.2008 09:38

1
İstanbul'da ABD Başkonsolosluğu'nun önündeki polis noktasına gerçekleştirilen terörist saldırının tanıkları haber ajanslarına olayı şöyle anlattılar
2
Dört kişiydiler. 5 dakika kadar otoparkta hazırlık yaptılar. Otoparktaki arkadaşlar ellerinde silah ve el bombaları görmüşler. Otoparktan ayrıldıktan bir süre sonra silah sesleri gelmeye başladı. Çatışma 5-6 dakika sürdü. Saldırganlar içeriden çıkan ilk polisi vurdular. Karnından yaralı bir polis vardı, o da saldırganları vurdu. Hatta saldırganlardan birinin şarjörü bitince polis kulübeden çıkıp, kafasına ateş etti. Bir kişi de kaçtı.

3
Kirli sakallıydılar. Montlarını çıkardılar, içlerine silah soktular. Otomobil yavaş yavaş yokuş aşağı inmeye başladı. Polis zannettim. Uzaklaştığım yerden arkamı döndüğüm an yoğun silah sesleri duyduk. Korktuk uzaklaştık. Kulübeyi üç yandan sarmışlardı. Bir-bir buçuk metre mesafeden ateş ediyorlardı. Polis çıktı yere düştü. Son bir tanesi durmadan ateş ediyordu.
4
Kafede otururken silah sesleri duyduk. Kafede duvarın arkasına saklandık. Arada bir kafamızı çıkarıp, ne oluyor diye baktık. Karşılıklı çapraz ateş ediyorlardı. Çatışma bölüm bölüm sürdü. Yerde insanlar vardı. Çatışma durunca uzaklaştık.

5
Şarjörü bitti ya da silahı yere düştü. Saldırgan yere eğilince kulübeden çıkan polis ateş etti kafasına. 5-6 metre uzağımızda oldu her şey. Polis kulübesine en yakın teröristin üzerinde şalvar, asker yeşili yelek, belinde kuşak vardı, çember sakallıydı. Çatışma sırasında teröristler bağırıyorlardı. Ne söylediklerini anlamadık.

6
ÇATIŞMAYI duyan polisler ve vurulan polislerin yakınları hemen olay yerine koştu. 3 polisin de öldüğünü öğrenen yakınları ve meslektaşları önce inanamadılar. Acı gerçeği öğrendiklerinde ise gözyaşlarına boğuldular.

Son Dakika Kirli Sakallı Şalvarlıydılar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dondurucu soğukta bikiniyle bisiklet süren genç kız, hayır kurumu için bir saatte 83 bin TL topladı Sınavdan çıkıp doğumhaneye giden avukat adayı, buzların üzerinde oturarak görevini tamamladı Koronayı yeniyorlar ama kalplerine yenik düşüyorlar! İlaçlarla ilgili komplo teorileri kafa karıştırıyor Şampiyonlar Ligi maçında sahaya yarı çıplak atlayan modelin son paylaşımı görenlerin ağzını açık bıraktı Görev başındaki polis bahçede üstsüz güneşlenen modeli helikopterden kayda aldı