Son Dakika Haberleri: Kırmızı İsyan Nakavt

Kırmızı İsyan Nakavt

10 yıl önce

1
Uzak Doğu ülkesi Tayland'da 12 Mart'tan bu yana devam eden hükümet muhaliflerinin isyanı ordu tarafından sert bir şekilde bastırıldı. Dün sabah binlerce asker, 10 milyon kişinin yaşadığı Bangkok'un merkezine hükümetin istifası talebiyle kamp kuran “Kırmızı Gömlekliler”e baskın düzenledi. Çıkan çatışmalarda 2 asker, 3 gösterici ve 1 İtalyan gazeteci hayatını kaybetti. Büyük operasyonda 7 direniş lideri teslim olmak zorunda kaldı.
2
9 saat süren operasyon dün bitti. Ancak pes etmeyen göstericiler kent merkezindeki 20 kadar hükümet binasını ateşe verdiler. Ateşe verilen binalar arasında borsa ve Bangkok'un en büyük alışveriş merkezi de var. İngiltere'de sürgünde olan eski Başbakan Tahsin Şinavatra yanlısı göstericiler, şimdiki Başbakan Vejjajiva'nın iktidara ordu ve yargının darbesiyle geldiğini söyleyerek, hükümetin istifasını istiyordu.
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18Haber Yayın Tarihi: 20.05.2010 10:59 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Önce gök gürültüsü duydu sonra ev sallandı! Bahçesindeki manzarayla şoke oldu Ünlü şarkıcı Betül Demir, siyah mayolu pozuyla Instagram'ı salladı! Dosta güven düşmana korku salıyor! İşte Türk komandosundan nefes kesen tatbikat Cesedi bir bavul içinde bulunan talihsiz kız hakkında olay iddia: Cinsel ilişki sırasında yanlışlıkla öldü Prezervatif tarihe karışıyor! Dünyada ilk erkek doğum kontrolü hayata geçecek