Kırmızı İsyan Nakavt - Son Dakika

Kırmızı İsyan Nakavt

20.05.2010 10:59

1
Uzak Doğu ülkesi Tayland'da 12 Mart'tan bu yana devam eden hükümet muhaliflerinin isyanı ordu tarafından sert bir şekilde bastırıldı. Dün sabah binlerce asker, 10 milyon kişinin yaşadığı Bangkok'un merkezine hükümetin istifası talebiyle kamp kuran “Kırmızı Gömlekliler”e baskın düzenledi. Çıkan çatışmalarda 2 asker, 3 gösterici ve 1 İtalyan gazeteci hayatını kaybetti. Büyük operasyonda 7 direniş lideri teslim olmak zorunda kaldı.
2
9 saat süren operasyon dün bitti. Ancak pes etmeyen göstericiler kent merkezindeki 20 kadar hükümet binasını ateşe verdiler. Ateşe verilen binalar arasında borsa ve Bangkok'un en büyük alışveriş merkezi de var. İngiltere'de sürgünde olan eski Başbakan Tahsin Şinavatra yanlısı göstericiler, şimdiki Başbakan Vejjajiva'nın iktidara ordu ve yargının darbesiyle geldiğini söyleyerek, hükümetin istifasını istiyordu.
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

Son Dakika Kırmızı İsyan Nakavt - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Wanda Nara sınırları yıktı geçti! At üzerinde çırılçıplak poz verdi 190 milyon yıllık tarihiyle büyülüyor! Dünya üzerinde olduğuna inanamayacaksınız "Bilim kadını olup aç mı kalsaydım" sözüyle hafızalara kazınmıştı! İşte skandallar kraliçesinin son hali Dünyada tek! Bu kasabaya erkekler yalnızca hafta sonu girebiliyor Bal kabağı ile spor yapan fenomenin iç çamaşırı koptu