Kıskançlık Tüketici Hastalığı Yapıyor - Son Dakika

Kıskançlık Tüketici Hastalığı Yapıyor

11.07.2014 12:47

1
Sürekli alışveriş yapıp bir türlü tatmin olmayan, alınan ürüne devamlı kuşkuyla bakan, çabuk sıkılganlık, marka merakı, modaya uygunluk, kıskançlık nedeniyle satın alma duygusunun hakim olduğu kişilerin tüketici hastalığına yakalanabileceği bildirildi.

2
Kişinin, farkına varmadan yakalandığı "tüketici hastalığı" ile ilgili Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mete Sezgin, günümüzde tüketicilerin istediği ürün ve hizmetlere her yerde ulaşabildiğini söyledi.

3
Tüketicilerin yaş, gelir, eğitim düzeyi, mobilite ve zevkler bakımından farklı şekillerde davranabildiğini belirten Sezgin, "Günümüzde sürekli alışveriş yapan, bir türlü tatmin olmayan, doymayan tüketici tipi karşımıza çıkmaktadır.

4
Bunun yanı sıra, aldığı ürüne ve hizmete doymayan, bu bağlamda sürekli fazla tüketen tüketicilerde görülen hastalık da 'hazcılık'tır. 'Fazla alalım, dursun', 'ne olur ne olmaz' gibi düşüncelerle aşırı tüketme ve tatmin olmama eğilimi günümüz tüketicisinin bir hastalığıdır" diye konuştu.

5
Sezgin, dükkan dükkan gezip "vitrinde ne görürsem alayım", "yeni bir cep telefonu çıkmış, hemen almalıyım" gibi satın alma eğilimlerinin günümüzde çokça görüldüğünü aktardı.

Son Dakika Kıskançlık Tüketici Hastalığı Yapıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çobanın dağda bulduğu taş, bölgede tek bir şeyin varlığına işaret ediyor Muhteşem kamuflaj! Fotoğraftaki yılanı kimse göremiyor Boşanma öncesi sınırları yıktı geçti! Kim Kardashian bu kez tamamen soyundu Sevgilisi, Dele Alli'yi oyun bağımlılığı yüzünden terk etti Psikolojik sorunu için doktora giden genç kadının komaya kadar uzanan hazin sonu