Kıyamet Günü İçin Saklanan Tohum - Son Dakika

Kıyamet Günü İçin Saklanan Tohum

28.06.2013 15:20

Bunları biliyor muydunuz?

1
Hollywood'un ünlü kıyamet filmlerinden aşina olduğumuz kadarıyla, insanoğlunun yaşamını devam ettirebilmesi için bazı bitkileri yaşatabilmesi gerekiyor. Bu gerçeği gayet iyi bilen bilim adamları Norveç'te, özel koşullara sahip bir tohum deposu kurarak kıyamet günü hazırlıklarının ilk ciddi adımını attı.

2
Ve en önemlisi yapılan araştırmalarda, bir bitki tohumunun 200 yıl boyunca saklanabildiği ortaya çıktı. İşte dünyanın çeşitli yerlerinden ilginç bilgiler...

3
Parmak izi tespiti ilk kez 1892 yılında Arjantin'de yapılmış. - Her insanın parmak izinin farklı olduğunu keşfeden Arjantinli uzmanlar, sabıkalıların parmak izlerini alarak suç mahallinde kimlerin olduğunu bırakılan parmak izlerinden tespit etmeye başladı. 1901 yılında ise İngiltere'de ilk "Parmak İzi Tespit Bürosu" kuruldu.

4
Hexakoisiohexekontahexaphobiacs nedir? - "Şeytan"la ilgili filmlerden bildiğimiz "666"dan; yani şeytanın numarasından korkan kişiler var. Bu öyle bir hâl almış ki uzunluğundan dolayı şimdi tekrar yazamayacağımız "H" harfiyle başlayan bu isim, psikolojik bir hastalık türü olarak tıp literatürüne girmiş.

5
Paraguay'da düello yasal! - Her iki taraf da kan bağışında bulunursa, meselelerini halletmek için birbirlerini düelloya davet edebiliyorlar. Sanırız, kurtulan eğer yaralıysa bağışladığı kan da ait olduğu damarlara geri iade ediliyor.

6
Donald Rumsfeld, ABD'nin hem en genç hem de en yaşlı savunma bakanı olarak bir ilke imza attı. - İlk kez 1975'te, 43 yaşındayken savunma bakanlığı yapan Rumsfeld, 74 yaşındayken George W. Bush hükümetinde de görev alarak ABD'nin en genç ve en yaşlı savunma bakanı unvanlarına sahip oldu.

7
İlk telefon rehberinde sadece 50 isim vardı. - Şubat 1878 tarihli bir belgeye göre, ismi açıklanmayan bir kişiye ait olan ve ülkedeki tüm numaraların kaydedildiği telefon rehberinde sadece 50 numara yer alıyormuş.

8
HIV virüsü ilk kez 1930 yılında keşfedildi. - AIDS hastalığına yol açan HIV virüsü, 1930 yılında Kongo'da şempanzeler üzerinde araştırmalar yapan bir grup bilim adamı tarafından keşfedildi.

9
Günde bir paket cips yemek, yılda beş şişe sıvı yağ içmenize bedel.

10
Everest'e her 10 tırmanıştan birinde ölüm var!

11
Deve sütü, inek sütüne göre "demir" içeriği açısından daha zengin.

12
ABD'deki cezaevlerinin müdavimleri zenciler. - Yaşları 20-29 arasında değişen zenci erkeklerin üçte biri ya hapiste ya da gözaltında bulunuyor.

13
Online alışveriş tutkunları, bir web sayfasının açılışı için yalnızca dört saniye sabredebiliyor.

14
ABD gizli servisi CIA adına çalışan eğitimli köpekler, şehir dışı görevi sırasında 5 yıldızlı otellerde kalıyor!

15
Peru'da hiç umumi tuvalet yok.

16
Dünyanın en hızlı bilgisayarı, saniyede 15,4 trilyon işlem yapabiliyor.

Son Dakika Kıyamet Günü İçin Saklanan Tohum - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yılan gibi kıvrılıyor! Doğu'nun zorlu geçidine giden yoldan geçmek yürek istiyor Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden