Son Dakika Haberleri: Kıyamet Korkusu Sınır Tanımıyor!

Kıyamet Korkusu Sınır Tanımıyor!

7 yıl önce

1
21 Aralık yaklaşırken, herkes kıyamet senaryoları yazıp kaçış yolları arıyor. Şimdi bu kervana Çinli bir çiftçi de katıldı.
2
Liu Qiyuan, Maya takvimine göre dünyanın sonunun geleceği 21 aralık için böyle bir küre tasarladı. Qiyuan, etrafında fiberglass kaplı bu kürenin doğal afetlere karşı güvenli bir sığınak olduğuna inanıyor.
3
Tasarımı sayesinde tsunami gibi doğal afetlere karşı da kullanılabileceğini söyleyen Qiyuan...
4
3 kişilik bir ailenin 10 ay boyunca bu hayatta kalma küresinin içinde yaşayabileceğini savunuyor.
5
Qiyuan, kürenin içinde oksijen sıkıntısı olmadığını ve koltukların emniyet kemerleri ile desteklendiğini söylüyor.
6
7
Maya takvimine göre 21 Aralık'ta dünyanın sonunun geleceğine inananlar Fransa'nın Bugarach Dağı'na ve eteğindeki aynı isimli kasabaya akın ediyor.
8
Sonun yaklaştığını düşünenler dünya yok olurken bu dağın açılıp içinden uzaylıların çıkarak civardaki insanları kurtaracağına inanıyor.
9
21 Aralık'ta dünyanın yok olacağına inanmayanların da meraktan Bugarach kasabasına gelmeye başlaması Fransız polisini harekete geçirdi.
10
Dağı çembere alan polis 100 kişilik bir ekibi bu küçük kasabaya yerleştirdi. Eğer yoğunluk yerleşim biriminin kaldıramayacağı boyuta ulaşırsa giriş-çıkışlar kapatılacak.
11
Bölgenin üst düzey yetkilisi Eric Freysselinard, sınırlı sayıda manzara meraklısı ve dünyanın sonu kehanetine inanan insanın gelmesini beklediklerini, fakat bu kehanete inanmayanların ve gazetecilerin de gelmeye başlamasıyla kasabada yaşanacak izdihamdan endişe ettiklerini söyledi.
12
Maya takviminin 21 Aralık'ta sona eriyor olması dünya genelinde komplo teoricilerinin en sevdiği konulardan biri.
13
Garip bir şekilde tarih yaklaştıkça ilginin azaldığı 'dünyanın sonu' teorileri kitaplara ve filmlere konu oldu.
14
Kimi bunun doğruluğuna inandı kimi tam bir saçmalık olduğunu savundu
15
Peki dünyanın sonu geldiğinde siz nerede olacaksınız? Olağanüstü yeraltı sığınakları içinde barınak oluşturulabilinir mi?
16
60'lı yılların başında Küba ile yaşanan nükleer kriz sonrası Florida'da bir sığınak inşa edildi. Şu sıralar müze olarak kullanılıyor.
17
Bu sığınaklar dünyanın farklı ülkelerinde benzerlik gösteriyor.
18
Bu güne gelene denk birçoğu müze olarak kullanılsa da şu sıralar sıkı bir çalışma yapılıyor.
19
Peki bu sığınaklar ile kıyametten kurtulmak mümkün mü?
20
Bu mahşerin dışında yer alabilmek için sığınakların son rötuşları yapılıyor.
21
Mayalar'dan kalan takvim, 21 Aralık 2012'de sona eriyor. Takvimine göre tam 36 gün sonra kıyamet kopacak...
22
Bazı teorisyenlere göre de bu tarihte dünyanın sonu geliyor.
23
2012 yılına dair bilinen diğer bir gerçek ise; tüm gezegenlerin aynı hizaya gelmesi ile dünyanın Samanyolu'nun tam ortasına yerleşmesi...
24
Bu sıralanışın, dünyanın çekim kuvvetini tersine çevireceği de iddia ediliyor.
25
2012'de; insanlık uygarlığının felaketlerle yok olacağı, çok az sayıda insanın kalacağı ve buna da Marduk gezegeninin sebep olacağı rivayetleri de mevcut.Haber Yayın Tarihi: 11.12.2012 05:02 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sevgilisine bile genç kızlar ayarlıyordu! Şimdi istismarla suçlanan Kraliçe Elizabeth'in oğlunu savunacak Böyle gelenek görülmedi! Sevdiği biri ölünce parmaklarını kesiyorlar Putin, bir an olsun yanından ayırmıyor! Tek düğmeye basıp dünyayı karanlığa gömebilir Bu işi yapan paraya para demiyor! İşte geleceğin en çok kazandıracak 6 mesleği Madonna'nın kızı sanat için herkesin önünde soyunup sevişti! Sosyal medya karıştı