Kıyamet Ne Zaman Kopacak? - Son Dakika

Kıyamet Ne Zaman Kopacak?

16.02.2012 20:14

1
Dünyanın en önemli bilim adamlarından biri, kıyametin ne zaman kopacağına dair ilginç bir iddiada bulundu.
2
İsrail Ulusal Kütüphanesi, bilimadamı Isaac Newton'un teolojik metinlerini dijital ortama aktardı.

3
Kütüphane, Newton'un el yazısıyla kaleme alınmış yaklaşık 7 bin 500 sayfadan oluşan teolojik metinlerini internete aktardı.
4
Metinlerde; İncil'in yorumları, teoloji, eski kültürlerin tarihi ve Yahudi Tapınağı gibi konuların ele alındığı belirtildi.

5
Koleksiyonun; Newton'un, şifreli olduğuna inandığı gizli bilgiyi ortaya çıkarma girişimleri ve hesaplamalarında kendisine yardım eden taslak haritaları, aynı zamanda ünlü bilimadamının 2060'da kıyametin kopacağı öngörüsünü içerdiği ifade edildi.

6
İsrail Ulusal Kütüphanesi koleksiyon yöneticisi Milka Levy-Rubin, Newton'un, teolojiyle fizikten çok daha fazla ilgilenen dindar bir Hristiyan olduğunu belirterek, "Bugün, bilim ve inancı ayırma eğilimindeyiz, ancak Newton'a göre hepsi aynı dünyanın parçalarıydı.
7
Kutsal metinlerin dikkatli incelenmesinin, bir tür bilim olduğuna, doğru analiz edilirlerse neyle karşılaşılacağı hakkında önceden haber verebileceklerine inanıyordu" dedi.

8
Milka Levy-Rubin, Newton'un Kutsal Topraklar ve Museviliğe yönelik nesnel merakının, döneminin Hristiyan alimlerinin çoğu tarafından dile getirilen Yahudi karşıtı düşünceyle çeliştiğini belirtti.
9
10
11
12
13
14
15

Son Dakika Kıyamet Ne Zaman Kopacak? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yılan gibi kıvrılıyor! Doğu'nun zorlu geçidine giden yoldan geçmek yürek istiyor Pokemon kartlarını saklayanlar yaşadı! Her biri servet değerinde Dünyaca ünlü rapçi Snoop Dogg, Yıldız Tilbe hayranı çıktı! Birlikte paylaştığı fotoğraf Türk'leri heyecanlandırdı MasterChef Yasin'in Şeyma için kullandığı ifade, Acun'un genç sevgilisini kızdıracak Karadenizli zekasının örneği! Bu mescidin minaresi petrol varillerinden